افزایش اقدامات اتحادیه میهنی برای انتخاب مجدد برهم صالح به عنوان رئیس جمهور عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک عضو فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس عراق از اقدامات این حزب در تعامل با جریانات سیاسی شیعه و سنی با هدف تضمین انتخاب مجدد برهم صالح به عنوان رئیس جمهور عراق خبر داد.

به گزارش کرد پرس به نقل از شفق نیوز، "سوزان منصور" در این باره گفت: تحرکات فشرده ای از سوی رهبری اتحادیه میهنی در تعامل با جریانات سیاسی شیعه و سنی با هدف دستیابی به توافق برای انتخاب مجدد برهم صالح به عنوان رئیس جمهور عراق در جریان است.

سوزان منصور افزود: برهم صالح تنها نامزد اتحادیه میهنی برای این پست است و هیچ نامزد دیگری در این زمینه مطرح نشده است و این پست به عنوان سهم کردها در دولت فدرال، به اتحادیه میهنی تعلق دارد.

این عضو ارشد اتحادیه میهنی تصریح کرد: همگان ادعا می کنند که در مرحله آتی یک دولت میهنی تشکیل خواهد شد. اما جریانات سیاسی باید برای مشارکت در آن امتیاز بدهند.

سوزان منصور تأکید کرد: رأی دادن جریانات سیاسی به انتخاب هوشیار زیباری به عنوان رئیس جمهور عراق، به منزله نابودی دمکراسی و تهدیدی برای اقدامات بعدی در زمینه تشکیل کابینه میهنی خواهد بود.

یادآور می شود برهم صالح از سوی اتحادیه میهنی کردستان و هوشیار زیباری از سوی حزب دمکرات کردستان برای ریاست جمهوری عراق در حال رقابت هستند.

کد خبر 26242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha