CHP نیز به لغو مصونیت قضائی سمرا گُزل نماینده HDP رأی مثبت می دهد

سرویس ترکیه - اوزگور اوزل نماینده CHP اعلام کرد که حزبش به دلیل رابطه سمرا گزل نماینده HDP با یک عضو PKK، به لغو مصونیت قضائی این نماینده رأی مثبت می دهد.

به گزارش کردپرس، اوزگور اوزل نماینده ارشد حزب جمهوری خواه خلق (CHP)، در واکنش به خبر ارسال پرونده لغو مصونیت قضائی علیه سمرا گُزل نماینده حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به مجلس، ضمن نابخشودنی خواندن رابطه سمرا گُزل با یک عضو حزب کارگران کردستان (PKK)، اعلام کرد که نمایندگان CHP به لغو مصونیت قضائی این نماینده رأی مثبت می دهند.

هفته گذشته در پی انتشار تصاویر سمرا گُزل نماینده HDP، با ولکان بورا یکی از اعضای PKK در رسانه های ترکیه، یک پرونده قضائی علیه این نماینده تشکیل شد. پرونده لغو مصونیت قضائی با فوریت از سوی دادگستری به نهاد ریاست جمهوری ارسال شد و ظرف یک روز با امضای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور به هیأت رئیسه مجلس ترکیه ارجاع گردید.

به نوشته اورنسل (Evrensel)، اوزگور اوزل در نشست فراکسیون CHP گفت: «سمرا گُزل مرتکب اشتباه بزرگی شده است. او با یک "تروریست" دیدار کرده است. این جرمی غیر قابل بخشش است. پوشیدن لباس سازمان PKK و گرفتن تصاویری با آن لباس ها در حالی که سلاح به دست دارد، با نقش نمایندگی او در مجلس مغایرت دارد. به همین دلیل ما به لغو مصونیت قضائی او رأی آری می دهیم.»

او اعلام کرد: «ما به عنوان نمایندگان CHP به طور ویژه به لغو مصونیت قضائی گُزل رأی مثبت می دهیم تا راه را برای تحقیقات قضائی بیشتر درباره این پرونده بگشاییم.»

گفتنی است دو روز پیش از این فائق اوزتراک سخنگوی CHP نیز در سخنانی اعلام کرده بود حزبش نمی تواند تصاویر یک نماینده مجلس را در کنار یک عضو PKK بپذیرد. او گفت که حزبش هر اقدامی را که لازم باشد در این زمینه انجام خواهد داد.

کد خبر 25730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha