حزب خوب ترکیه به لغو مصونیت قضائی سمرا گُزل نماینده HDP رأی مثبت می دهد

سرویس ترکیه - مرال آکشنر رئیس حزب خوب ترکیه اعلام کرد که در صورت به رأی گذاشته شدن لغو مصونیت قضائی سمرا گُزل نماینده HDP در مجلس، نمایندگان حزب خوب به آن رأی مثبت خواهند داد.

به گزارش کردپرس، مرال آکشنر رئیس حزب خوب، و یکی از شرکای ائتلاف ملت (اپوزیسیون)، در واکنش به خبر ارسال پرونده لغو مصونیت قضائی علیه سمرا گُزل نماینده حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به مجلس، اعلام کرد که نمایندگان حزبش به این پرونده رأی مثبت خواهند داد.

هفته گذشته در پی انتشار تصاویر سمرا گُزل نماینده HDP، با ولکان بورا یکی از اعضای حزب کارگران کردستان (PKK) در رسانه های ترکیه، یک پرونده قضائی علیه این نماینده تشکیل شد. پرونده لغو مصونیت قضائی با فوریت از سوی دادگستری به نهاد ریاست جمهوری ارسال شد و ظرف یک روز با امضای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور به هیأت رئیسه مجلس ترکیه ارجاع گردید.

به نوشته اورنسل (Evrensel)، مرال آکشنر، رئیس ملی گرای اپوزیسیون، در دیدار با منصور یاواش، شهردار آنکارا، و عضو ارشد حزب جمهوری خواه خلق (CHP)، در واکنش به ارسال پرونده لغو مصونیت قضائی گُزل گفت: «موضع حزب خوب درباره موضوعاتی مانند همکاری یا پناه دادن به تروریست ها مشخص است. ما به لغو مصونیت قضائی این نماینده رأی مثبت می دهیم.»

آکشنر همچنین هشدار داد که در صورتی که مجلس پرونده لغو مصونیت قضائی سمرا گُزل و دیگر پرونده های مشابه از HDP را به جریان نیاندازد، این حزب زمانی که در قالب ائتلاف اپوزیسیون به حکومت رسید، خود این پرونده ها را به جریان خواهد انداخت.

کد خبر 25711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha