96 درصد دانش آموزان کردستانی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

سرویس کردستان - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه ۹۶ درصد دانش آموزان کردستانی نوبت اول واکسن کرونا را دربافت کرده اند، گفت: ۷۸ درصد نیز با دریافت نوبت دوم واکسن در برابر این بیماری واکسینه شده اند.

به گزارش کرد پرس، بهروز اخوان با اشاره به اینکه تاکنون ۲ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۱۵۰ دُز واکسن کرونا در استان در قالب نوبت اول، دوم و سوم تزریق شده است، گفت: یک میلیون و ۹۴ هزار و ۳۹۲ نفر معادل ۸۱ درصد جمعیت، نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه ۹۰۶ هزارو ۴۲۵ نفر نیز دُز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند که ۶۷ درصد جمعیت هدف را شامل می‌شود، افزود: ۱۷۲ هزار و ۳۳۳ دُز واکسن در قالب نوبت سوم تزریق شده و ۱۲ درصد مردم استان نوبت سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: تا اکنون ۶۵ درصد مادران باردار نوبت اول و ۳۸ درصد آنان نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

اخوان با بیان اینکه ۲ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۹۲۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده است، یادآور شد: از این تعداد ۳۶۰ هزار و ۵۵۱ دُز نیز، باقیمانده است.

وی از واکسینه شدن ۸۷ درصد جمعیت شهری در قالب نوبت اول و ۷۳ درصد در قالب دُز دوم در استان خبر داد و بیان کرد: تا این لحظه بیش از ۷۱ درصد از جمعیت روستایی استان نوبت اول و ۶۰ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۸۶ درصد نوجوانان استان در نوبت اول و ۷۸ درصد آنان با دریافت نوبت دوم در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

اخوان با بیان اینکه ۹۶ درصد دانش آموزان کردستانی نوبت اول واکسن کرونا را دربافت کرده اند، افزود: ۷۸ درصد نیز با دریافت نوبت دوم واکسن نیز در برابر این بیماری واکسینه شده اند.

وی اظهار کرد: استقبال مردم از تزریق واکسن کرونا در برخی شهرستان‌ها همچنان کم است ضمن اینکه رعایت پروتکل‌ها نیز در حد پایینی قرار دارد لذا این روند نگران کننده و احتمال وقوع پیک ششم را به دنبال دارد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: افرادی که موعد دریافت دُز دوم و سوم آنها فرا رسیده است هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون اقدام کنند چرا که تأخیر زیاد در بین دو دُز در تأثیر ایمنی زایی واکسن مؤثر است.

اخوان یادآور شد: ضروری است تمام سازمان‌های متولی و ارگان‌ها از تمام ظرفیت ها برای آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط عموم جامعه و همچنین مراجعه حداکثری برای تزریق دز سوم استفاده شود.

کد خبر 25705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha