گفتگوی اعرجی و سفیر فرانسه درباره تکمیل ساخت بیمارستان فرانسوی در شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان - قاسم اعرجی مشاور امنیت ملی عراق وسفیر فرانسه در بغداد درباره روابط دوجانبه و اهمیت تکمیل ساخت بیمارستان فرانسوی در منطقه شنگال گفتگو و تبادل نظر و اهمیت تقویت روابط دوجانبه در جهت تامین منافع دو کشور دوست تأکید کردند.

به گزارش کرد پرس به نقل از رسانه های عراق، دفتر مشاور امنیت ملی عراق امروز دوشنبه پس از دیدار و گفت‌وگوی قاسم اعرجی با اریک شوالیه سفیر فرانسه در بغداد درباره آخرین تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی در منطقه، بیانیه صادر و اعلام کرد که اعرجی در این دیدار گفته که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا به دنبال تبدیل کردن عراق به میدان تسویه حساب‌ها بود.

در این بیانیه آمده است: طرفین در این دیدار روابط دوجانبه بین بغداد و پاریس و اهمیت تکمیل ساخت بیمارستان فرانسوی در منطقه شنگال را مورد بررسی قرار داده و بر اهمیت تقویت روابط دوجانبه در جهت تامین منافع دو کشور دوست تأکید کردند.

اعرجی در ادامه این دیدار به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان حشد شعبی اشاره کرد و گفت: این یک جنایت شنیع تجاوز و تعرض به حاکمیت عراق بود.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و عربستان گفت: عراق نباید به عرصه جاسوسی از همسایگانش تبدیل شود، بلکه باید محلی برای دیدار برادران و دوستان باشد.

کد خبر 25105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha