زنان از سراسر ترکیه خواستار افشای دست های پشت پرده حمله به HDP شدند

سرویس ترکیه - زنان برابری طلب از سراسر ترکیه برای اعلام همبستگی با دنیز پویراز با تجمع در برابر دادگاه ازمیر خواهان افشاء شدن دست های پشت پرده در حمله به HDP شدند.

به گزارش کردپرس، در اولین روز از نشست بررسی پرونده حمله مسلحانه به دفتر حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و کشته شدن دنیز پویراز یکی از اعضای جوان این حزب، زنان طرفدار برابری برای همه اقشار جامعه از سراسر ترکیه با تجمع در مقابل دادگاه ازمیر، خواستار افشای دست های پشت پرده در حمله به HDP شدند.

به گزارش مزوپوتامیا، اولین جلسه رسیدگی به پرونده انور گنجر که با حمله مسلحانه به دفتر استانی HDP در ازمیر یک عضو جوان این حزب را به قتل رساند، امروز در دادگاه ششم عالی کیفری ازمیر در منطقه بایراکلی برگزار می شود. پس از برگزاری این جلسه بسیاری از زنان از سراسر ترکیه با شرکت در تجمعی مقابل سازمان دادگاه با دنیز پویراز و HDP اعلام همبستگی کردند و با صدور بیانیه ای جمعی خواهان افشای دست های پشت پرده در این حمله شدند.

در این تجمع اسنگول دمیر، سخنگوی مشترک کنگره دموکراتیک خلق ها (HDK)، صالحه آیدنیز رئیس مشترک حزب مناطق دموکراتیک (DBP)، پروین بولدان رئیس مشترک HDP، فهیمه، و عدل الله پویراز، مادر و پدر پویراز، مرال دانیش بشتاش نماینده ارشدHDP، اعضای زن انجمن علویان بکتاشی، گلزار بیچر قاراجا نماینده حزب جمهوری خواه خلق (CHP)، و بسیاری دیگر از اعضای این حزب، انجمن مادران صلح، اعضای زن حزب زحمتکشان (EMEP)، نمایندگان حزب کارگر (TİP) اصلان راسموسن، سورن ساندرگارد نمایندگان پارلمان دانمارک، رؤسای کانون های وکلای 29 استان مختلف ترکیه، و بسیاری دیگر از اعضای انجمن های اجتماعی و احزاب شرکت کردند.

پروین بولدان رئیس مشترک HDP در سخنانی این حمله را حمله به دموکراسی دانست و گفت: «آنها با طراحی این حمله می خواستند در کشور آشوب ایجاد کنند. گلوله ای که به دنیز شلیک شد، گلوله به امید، صلح و دموکراسی بود. اما پس از آن میلیون ها نفر در ترکیه تبدیل به دنیز شدند.»

بولدان با بیان این که قاتل پویراز در گفتمان حکومت این کار را کرد، افزود: «تا زمانی که قاتلان مجازات نشوند، این حمله ها و کشتارها ادامه خواهد داشت. مردم ترکیه هرگز اجازه نمی دهند فاشیسم و نژادپرستی شما باعث این شود که مردم در مقابل همدیگر قرار گیرند. تا زمانی که نیروهای پشت صحنه این حمله به پای میز محاکمه کشیده نشوند و پاسخگو نباشند، این حمله ها به پایان نخواهند رسید.»

کد خبر 24314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha