حمله به دفتر استانی HDP در استانبول

سرویس ترکیه - در حمله فردی مسلح به چاقو و اسلحه به دفتر استانی HDP در منطقه باغچه لی اولر استانبول، دو تن از اعضای این حزب زخمی شدند.

به گزارش کردپرس، فردی با اسلحه و چاقو به ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در منطقه باغچه لی استانبول حمله کرد. در نتیجه این حمله دو تن از اعضای حزب زخمی شدند.

درست یک روز پیش از آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده حمله به دفتر استانی HDP در ازمیر، فردی با حمله به دفتر استانی این حزب در استانبول، به سوی افراد حاضر در آن چاقو و اسلحه کشید.

به نوشته روزنامه جمهوریت به نقل از محمت کوزو رئیس HDP شاخه باغچه لی اولر، این فرد در ساعت 13 بعد از ظهر به بهانه عضویت در حزب به دفتر HDP مراجعه کرده و سپس وقتی برای او چای آورده اند، چای را بر سر و روی کارمند دفتر ریخته و سپس چاقو کشیده است. وقتی کارمندان دیگر خواسته اند مانع شوند او آنها را هم زخمی کرده و یک اسلحه کمری بیرون آورده است که با مداخله اعضای حزب نتوانسته شلیک کند و پا به فرار گذاشته است.

فرهاد انجو رئیس HDP شاخه استانبول، پس از این حادثه به دفتر باغچه لی اورلر رفت و اعلام کرد که این حمله ها را که از سوی افراد نژادپرست انجام می گیرد، حملات برنامه ریزی شده و عمدی می داند.

استانداری استانبول پس از این حمله با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که «فرد مورد نظر بازداشت شده و از بازرسی بدنی او دو قبضه کلت کمری و 6 فشنگ به دست آمده است.»

کد خبر 24276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha