مروان بدل با همکاری پارتی و ترکیه کشته شد

سرویس ترکیه - عضو شورای رهبری KCK مسئولیت کشته شدن مروان بدل را بر عهده پارتی دانست.

به گزارش کردپرس، سوزدار اوستا عضو شورای رهبری اتحادیه جوامع کردستان (KCK) مسئولیت حمله به مروان بدل خداداد ریاست مشترک شورای اجرایی اداره خودگردان شنگال را بر عهده نیروهای حزب دموکرات کردستان (پارتی) دانست.

اوستا در گفتگو با فرات با بیان این که حمله علیه بدل حاوی پیام آشکاری است، گفت: «این حمله به طور مستقیم به دست پارتی انجام شده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده پارتی پیشاهنگان جامعه‌ ایزدی مانند مروان و دیگران را هدف قرار می‌دهد. آنها می‌گویند، تا زمانی که رهبران این جامعه کشته نشوند ما نمی‌توانیم به شنگال بازگشته و به قدرت و حکومت خود ادامه دهیم. پارتی همچنین از جهت اطلاعاتی نیز با حکومت ترکیه و میت همکاری می‌کند.»

اوستا با بیان این که در شنگال کسانی هستند که از لحاظ اطلاعاتی با پارتی و ترکیه همکاری می‌کنند، هشدار داد: «اگر در شنگال کسانی با آنها همکاری نکنند، اگر به آنها اطلاعات ندهند، آنها نمی‌توانند این حملات را انجام دهند. کسانی هستند که در مقابل منافع خود و برای پولی اندک با آنها همکاری می‌کنند. این خیانتی بزرگ است. اگر جاسوس های ترکیه و پارتی در جایی مانند خانه‌سور نبودند آنها نمی‌توانستند این حملات را انجام دهند. مردم شنگال در ابتدا باید نسبت به خائن ها موضع گیری کند. خائنان دیگر نباید در میان مردم زندگی کنند. باید هویت آنها آشکار شود و اخراج شوند.»

اوستا درباره اخبار منتشر شده از سوی پارتی از رسانه ها گفت: «جالب است که پس از این حمله ها بلافاصله اخبار از رسانه‌های پارتی منتشر می‌شوند، انگار پیش‌تر این خبرها آماده شده‌اند. محما خلیل که استاندار شنگال بود و پیشتر از ترس جانش از شنگال فرار کرده بود آن روز در برنامه تلویزیونی مروان بدل را مانند یک رزمنده PKK معرفی کرد. پارتی هم به آنها حمله می کند و هم پس از آن به حملات خود مشروعیت می‌بخشد.»

سوزدار اوستا در پایان گفت: «پارتی و حکومت ترکیه با این حمله ها نمی‌توانند حکومت شنگال را به دست بگیرند. نه پارتی و نه حکومت ترکیه نمی‌توانند با حمله به غیرنظامی ها اراده‌ مردم شنگال را از بین ببرند و در شنگال به حکومت برسند.»

کد خبر 23295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha