تنها شهرهای کامیاران و بانه در وضعیت زرد کرونا در کردستان قرار دارند

سرویس کردستان - سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تعداد شهرهای دارای وضعیت زرد کرونا در استان براساس جدیدترین رنگ‌بندی کاهش یافته و در حال حاضر فقط کامیاران و بانه در شرایط «خطر متوسط» قرار دارند.

به گزارش کرد پرس، بهروز اخوان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی رسمی شیوع کرونا، در استان تا این لحظه شهرهای سقز، سنندج، بیجار، دهگلان، دیواندره، سروآباد، مریوان و قروه در وضعیت آبی و کامیاران و بانه در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه از فردا یکشنبه، ارائه همه خدمات در مراکز دولتی، مشروط به ارائه کارت واکسیناسیون کرونا یا تست پی سی آر منفی خواهد بود، افزود: عدم دریافت واکسن، تهدید علیه بهداشت عمومی و دریافت واکسن، مهمترین اصل رعایت پروتکل های بهداشتی است بنابراین از روز یکشنبه تمام ادارات غیر از بانک‌ها موظف هستند از ارائه خدمات عمومی و اداری به افراد فاقد کارت واکسیناسیون خودداری کنند.

سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مردم خواست تزریق واکسن را جدی بگیرند و در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام کنند و اظهار کرد: تاکنون در مجموع یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۱۵۴ دُز واکسن کرونا در قالب نوبت اول، دوم و سوم در استان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

اخوان با بیان اینکه ۷۷ درصد جمعیت استان واکسن نوبت اول را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: ۶۰ درصد جمعیت نیز با دریافت نوبت دوم واکسن، در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند، ضمن اینکه ۹۱ درصد دانش‌آموزان کردستانی نوبت اول و ۶۸ درصد آنان هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی بر لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار واکسیناسیون تاکید کرد و یادآور شد: از تمام افراد واجد شرایط دریافت واکسن درخواست می شود تا قبل از الزام به اعمال محدودیت ها از فرصت کم‌ باقی مانده استفاده کرده و با مراجعه به مراکز واکسیناسیون ضمن واکسینه کردن خود و تضمین سلامتی جامعه از مشکلات ناشی از محدودیت ها پیشگیری کنند.

کد خبر 23083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha