پارتی تمام خواسته های احزاب حاکم ترکیه را موبه مو‌ اجرا می کند

سرویس ترکیه - پارتی با اخراج اعضای HDP به دنبال کُردزدایی از اقلیم کردستان است.

به گزارش کردپرس، حکمت خطیب نماینده حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اربیل در واکنش به اخراج نماینده های این حزب از اقلیم توسط حزب دموکرات کردستان (پارتی) این رفتارها را مصداق کُردزدایی از کردستان دانست و گفت که پارتی در این امر با ترکیه همکاری می کند.

به نوشته مزوپوتامیا، تنها در سه سال اخیر 14 تن از نمایندگان و اعضای HDP توسط پارتی از شهرهای اربیل، دهوک و زاخو اخراج شده اند. حکمت خطیب درباره اخراج نمایندگان حزبش از اقلیم کردستان، با بیان این که پارتی بدون هیچ دلیل قانع کننده ای اعضای HDP را از اقلیم اخراج کرده است، گفت: «دوستان ما در سرزمین خود در تبعید زندگی می کنند. ژست پارتی درباره این که یک حزب کردی و کردستانی است، تنها در حد حرف است. پارتی در عمل با همکاری با ترکیه با حذف هر کسی که به کرد و کردستان فکر می کند، به سیاست کردزدایی از کردستان، کمک می کند.»

خطیب با بیان این که یکی دیگر از فشار هایی که از سوی اداره امنیت پارتی به اعضای HDP وارد شده است، فشار بر روی آنها برای جاسوسی است، گفت: «پارتی تمام خواسته های حزب عدالت و توسعه (AKP) و حزب حرکت ملی (MHP) را تمام و کمال به انجام می رساند. پارتی مو به مو سیاست های حزب حاکم ترکیه را علیه HDP اجرا می کند. همه سیاست هایی را که حکومت ترکیه در جهت تهدید، ارعاب، و ترساندن علیه اعضای HDP اعمال می کند، پارتی نیز علیه HDP به اجرا می گذارد. تا امروز بارها و بارها نمایندگان و اعضای ما از سوی "آسایش: فراخوانده شده اند تا به آنها بگویند که به جای HDP برای پارتی فعالیت کنند.»

خطیب افزود: «ما همانطور که علیه AKP مبارزه می کنیم، در برابر این سیاست های پارتی نیز ایستادگی خواهیم کرد. ما به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم که آنها با سیاست های تهدید و ساکت کردن، به اهداف خودشان برسند.»

ردور پنابر (Rêdûr Penaber) نماینده دیگر HDP در اقلیم کردستان نیز با بیان این که پارتی بر اساس دستور ترکیه اعضای HDP را از اقلییم اخراج می کند، گفت: «همه دوستان ما که از سوی دادگاه های ترکیه محکوم شده اند، از اقلیم کردستان اخراج می شوند.»

او افزود: «اعضای HDP که درخواست جاسوسی برای پارتی را نمی پذیرند، از اقلیم اخراج می شوند. دشمنی با حزب کارگران کردستان (PKK) چشم پارتی را کور کرده است تا جایی که در تلاش برای انحلال هر سازمان کردی است. آنها از سازمان یافتن کردها می ترسند.»

پنابر در آخر گفت که به دلیل بازداشت ها، تهدید ها و آزار و اذیت های پارتی، هیچ مبارز کردی در اقلیم کردستان امنیت جانی ندارد.

کد خبر 22779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha