کاهش نرخ بهره ادامه خواهد داشت

سرویس ترکیه - علیرغم سقوط ارزش لیر اردوغان اعلام کرد که همچنان به کاهش نرخ بهره بانک مرکزی ادامه خواهد داد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که با وجود کاهش ارزش پول ملی ترکیه، همچنان از برنامه اقتصادی اش عقب نشینی نمی کند و کاهش نرخ بهره در ترکیه همچنان ادامه خواهد داشت.

در پی کاهش نرخ بهره از سوی اردوغان و دخالت غیر کارشناسانه او در امور بانک مرکزی ترکیه، پول ملی این کشور در ماه اخیر با سقوطی تاریخی مواجه شده است. با این همه اردوغان باز هم بر ادامه کاهش نرخ بهره پافشاری می کند. بنا بر گزارش جمهوریت، اردوغان که امروز در مراسم تحویل مسکن های ساخته شده برای زلزله زدگان در ازمیر سخنرانی می کرد، با بیان این که تنها هدف او از برنامه های اقتصادی اش، حفاظت از شغل و آینده مردم است گفت: «ما هیچ اهمیتی به نسخه های صندوق بین المللی پول نمی دهیم. تنها نگرانی ما شغل و آینده مردم مان است. به همین منظور در حال انجام اقداماتی هستیم که از تاثیر برنامه هایی که با افزایش نرخ بهره و تورم بر سر اقتصاد کشورهای در حال توسعه پیاده می شود، پیشگیری کنیم.»

او با انتقاد از کارشناسان اقتصادی کشور که سیاست های اقتصادی حکومت را مورد نقد قرار می دهند، افزود: «آنها (دشمنان) از همه سلاح هایشان از جمله آدم کش های بین المللی تا رسانه ها برای مقابله با این سیاست (سیاست اقتصادی ترکیه) استفاده کردند. بعضی ها برای بستن مسیر رشد ترکیه هر کاری بتوانند می کنند و سپس می روند دنبال کارشان و آن وقت اقتصاد دان های ما می مانند و حوضشان.»

اردوغان با متهم کردن رؤسای اپوزیسیون ترکیه به دروغگویی و اجبار مردم به دور شدن از ارزش هایشان گفت: «آقا کمال (کمال قلیچدار اوغلو رئیس حزب جمهوری خواه خلق ها (CHP)) همیشه با دروغ و حرف های نادرست و افترا، سر شما را گرم می کند. کسانی که از ارزش ها و سبک زندگی ملت ما سوء استفاده می کنند هیچ فایده ای به حال کشور ندارند.»

گفتنی است، به دلیل دخالت های خودسرانه اردوغان در کار بانک مرکزی ترکیه و کاهش نرخ بهره، همچنین سیاست خارجی مبتنی بر خشونت و عدم صلح، پول ملی این کشور با سی درصد کاهش ارزش در برابر دلار آمریکا تاریک ترین روزهای خود را سپری می کند. در تازه ترین وقایع گروه های مختلفی از مردم ترکیه در شهرهای مختلف با ایجاد گردهمایی های اعتراضی خواهان استعفای حکومت ترکیه شدند.

کد خبر 22090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha