برنامه آمادگی AKP برای انتخابات 2023 کلید خورد

سرویس ترکیه - بنا به دستور اردوغان حزب وی از هم اکنون برای برگزاری انتخابات 2023 آماده می شود.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به مقامات حزبش دستور داد که برای انتخابات آتی ریاست جمهوری ترکیه در سال 2023 آماده شوند.

به نوشته روزنامه جمهوریت، در جلسه این هفته هیات اجرائی مرکزی حزب عدالت و توسعه (AKP) به ریاست اردوغان، اعضای ارشد این حزب درباره جزئیات برنامه های این حزب برای انتخابات سال 2023 به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. در این جلسه بر اهمیت کار کمیته های اجرائی ناظر بر صندوق های رای محلات تاکید شد و قرار شد تا پای هر صندوق رای در محله ها، 9 تن از اعضای هیات مدیره AKP شاخه آن محله ها، حضور پیدا کنند و به شکایت های احتمالی مردم محله ها رسیدگی کنند.

بنا بر خبر حریت، اردوغان در این جلسه از هم حزبی های زیردستش خواسته است تا «به روند آمادگی خود برای انتخابات 2023 سرعت ببخشند و همیشه در میدان ها حضور داشته باشند.» اردوغان درباره پروژه ساخت مرکز جدید AKP گفته است که «باید تا پیش از انتخابات و در تابستان آینده به پایان برسد».

قرار است اردوغان تعداد سفرهای استانی خود را به همه نقاط کشور افزایش داده، و با همه شهروندان در همه شهرستان ها و روستاهای مختلف کشور میتینگ های دیدار برگزار کند.

گفتنی است، اردوغان در حالی دستور آمادگی برای انتخابات را داده است که همچنان بر برگزاری انتخابات در زمان مقرر آن در ژوئن 2023، تاکید دارد. اپوزیسیون ترکیه مدت زیادی است که از حزب حاکم برای برگزاری انتخابات زودهنگام دعوت کرده است.

کد خبر 20149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha