شریک جنایات و  ماجراجویی های جنگی اردوغان نشوید

سرویس ترکیه - ۱۶ تشکل مردم نهاد ترکیه از نمایندگان مجلس خواستند تا به لایحه تمدید عملیات نظامی در سوریه و عراق رای منفی دهند.

به گزارش کردپرس، 16 تشکل مردم نهاد ترکیه با نوشتن فراخوانی کتبی، از نمایندگان مجلس خواستند به درخواست تمدید دو ساله حضور نیروهای نظامی ترکیه در عراق، سوریه و لبنان، و ادامه عملیات جنگی در این کشورها رای منفی دهند.

به نوشته آژانس خبری مزوپوتامیا، ۱۶ تشکل مردم نهاد از جمله: انجمن نظامیان مخالف با کودتاهای نظامی، فدراسیون علوی های بکتاشی، انجمن مسلمانان ضد سرمایه داری، بنیاد صلح، انجمن اتحاد برای دموکراسی (DİB)، انجمن گفتگو، پلتفرم انجمن های شرق و جنوب شرقی (DGD)، انجمن حرکت علیه جرم شناختن اندیشه، بنیاد فرهنگی حاجی بکتاش ولی آناتولی، و پلتفرم حقوق و عدالت، مخالفت خود را با ارسال لایحه تمدید مدت حضور نیروهای نظامی ترکیه در سوریه و عراق به مجلس، ابراز کردند.

تشکل های امضا کننده این متن، خطاب به نمایندگان مجلس هشدار دادند که تصویب این لایحه، مشکلات ترکیه را تشدید خواهد کرد.

در بخشی از متن این فراخوان آمده است که «در برهه حساس کنونی، که کشور در تنگناهای جدی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قرار دارد، تصویب این لایحه از سوی مجلس ترکیه باعث تشدید مشکلات شده و بر رنج مردم خواهد افزود.

تصمیم به اعزام نیروهای نظامی به کشورهای خارجی یکی از اختیارات مجلس است، اختیارات خود را به اراده یک نفر تفویض نکنید و از برداشته شدن چنین گامی که عواقب سنگینی را متوجه کشور خواهد کرد، پیشگیری کنید.

امیدواریم که در اتخاذ تصمیمی که جان فرزندان مان، آینده اقتصادی و اجتماعی ترکیه، و صلح را در منطقه به خطر می اندازد، سهمی نداشته باشید. ما از شما می خواهیم که تصمیمی میهن پرستانه و صلح طلبانه بگیرید و به این لایحه رای منفی بدهید و شریک سیاست های ماجراجویانه جنگی و جنایت کارانه نشوید.»

کد خبر 19835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha