این پرونده فاقد مدارک مستند است و تنها یک بازی سیاسی است

سرویس ترکیه - وکیل دمیرتاش در پنجمین جلسه دادگاه کوبانی، این پرونده را فاقد مدارک مستند دانست.

به گزارش کردپرس، پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اعتراضات کوبانی بدون حضور رئیس دادگاه برگزار شد و متهمان به دلیل عدم حضور رئیس دادگاه از ایراد دفاعیات خودداری کردند. رمضان دمیر یکی از وکلای متهمان، اتهامات این پرونده را فاقد مدارک مستند دانست.

بنابر گزارش مزوپوتامیا، در جلسه صبح امروز دادگاه کوبانی، به پرونده 108 تن از متهمان اعتراضات کوبانی از جمله صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک داغ روسای مشترک پیشین حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، اعضای هیات مرکزی این حزب، و مدیران ارشد آن، تعدادی از شهرداران HDP و صباحات تونجل رئیس سابق حزب مناطق دموکراتیک (DBP)، رسیدگی شد.

جلسه حضوری این دادگاه در زندان سینجان برگزار شد و متهمان که هر یک در زندانی متفاوت زندانی هستند، از طریق سیستم آنلاین به دادگاه متصل شدند. متهمان اعلام کردند که به دلیل عدم حضور رئیس دادگاه، دفاعیات خود را ایراد نخواهند کرد.

با این همه رمضان دمیر وکیل دمیرتاش در جلسه بعد از ظهر دادگاه به دفاع از موکل خود پرداخت و اظهار داشت: «در این پرونده سعی شده است اعضای HDP را مسئول کشته شدن مردم معرفی کنند، در حالی که شواهد و مدارک مستندی در اثبات این اتهام وجود ندارد. آنها صرفا با این بهانه ها می خواهند مردم را بدون هیچ جرمی در زندان نگه دارند.»

دمیر با بیان این که مردم کشته شده کردها هستند باز گناه کشتن بر گردن خود آنها انداخته می شود گفت: «آنچه که از برخورد قضات و دادستان ها می توان دریافت این است که آنها قصد اعمال قانون ندارند. یک بازی سیاسی در حال رخ دادن است. زیرا وقتی کیفرخواست این پرونده هنوز به دست وکلا نرسیده بود، اعضای حزب حرکت ملی (MHP) داشتند به محتوای آن واکنش نشان می دادند. ما اسنادی داریم که نشان می دهد این دادگاه یک بازی سیاسی است.»

کد خبر 19423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha