ترکیه به صلح و عدالت نیاز دارد

سرویس ترکیه - امام اوغلو در دیدار از دیاربکر از نیاز کشور به صلح و عدالت سخن گفت.

به گزارش کردپرس، اکر امام اوغلو شهردار کلانشهر استانبول روز گذشته در سفر به آمد (دیاربکر) گفت که کشور به صلح و عدالت نیاز دارد و خودش به عنوان شهردار یک کلانشهر که از همه اقوام ترکیه در آن حضور دارند می کوشد تا خدمتی بدون تبعیض داشته باشد.

اکر امام اوغلو که برای شرکت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار هنرمند کرد احمد گلتکین راهی آمد شده بود، در حاشیه این مراسم با بازرگانان این شهر دیدار کرد.

امام اوغلو گفت: امیدوارم برگزاری مراسم هنری در دیاربکر موجب باز شدن صفحه ای جدید برای این شهر شود؛ شهری که در سال های اخیر تنها با خاطره های بد به یادها آمده است. در کشور به صلح و عدالت نیازمندیم.»

او افزود: «دیاربکر به عنوان شهری با فرهنگی باستانی، باید با خاطرات عمیق فرهنگی اش یاد شود، و فکر می کنم که نقش فرهنگ در این یادآوری بسیار مهم است.»

امام اوغلو با اشاره به وضعیت بد اقتصادی در ترکیه گفت: «سه چهارم یا 75 درصد از مردم کشور از این وضعیت راضی نیستند. شکل حکومت داری فعلی بر خلاف خواست عموم مردم است.»

او با اشاره به خروج ترکیه از فهرست 20 اقتصاد برتر جهان گفت: «متاسفانه سیاست های بانک مرکزی نیز مانند همه نهاد های دیگر حکومت در حال حاضر شفاف نیست.»

او در پایان گفت: «ما تلاش می کنیم در استانبول به عنوان شهری که مردمی از همه ترکیه در آن زندگی می کنند، مدیریتی بدون ایجاد تبعیض بین مردمی با منشا قومی مختلف و با سبک های زندگی مختلف داشته باشیم. این تنها موضوعی است که روی آن متمرکز شده ام.»

امام اوغلو پس از نشست خبری در جلسه ای بدون حضور مطبوعات با بازرگانان آمد شرکت کرد.

کد خبر 19303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha