ترکیه در صورت ادامه خرید S-400  از روسیه با تحریم های جدید رو به رو خواهد شد

سرویس ترکیه - آمریکا هشدار داد که در صورت ادامه خرید S-400 از روسیه، ترکیه با تحریم های جدید رو به رو خواهد شد.

به گزارش کردپرس، در پی تصمیم ترکیه مبنی بر ادامه خرید سامانه دفاع موشکی S-400 از روسیه، ایالات متحده آمریکا به ترکیه هشدار داد که در صورت ادامه خرید تسلیحات از روسیه با تحریم های جدید رو به رو خواهد شد.

چند روز پیش رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه وقی موفق به دیدار جو بایدن در حاشیه مجمع سازمان ملل نشد، پس از بازگشت از نیویورک، اعلام کرد که «اگر آمریکا یک سامانه دفاعی پاتریوت به ترکیه فروخته بود، ترکیه مجبور به خرید سامانه S-400 روسی نمی شد.» اردوغان همچنین از آمریکا خواست تا 1.4 میلیارد دلار هزینه ای را که برای خرید جنگنده های F-35 از ترکیه گرفته است، بازگرداند.

پس از دیدار سوچی و اعلام رسمی خرید تجهیزات نظامی جدید از جمله باتری های S-400 از روسیه، آنگونه که دویچه وله ترکی اعلام کرده است، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به دیدار سوچی گفت: «ما در هر فرصتی از ترکیه خواسته ایم که خرید S-400 را از روسیه متوقف کرده و از خرید تجهیزات نظامی بیشتر از این کشور خودداری کند.»

بر اساس این گزارش، شرمن گفت: «ما همچنان به ترکیه درباره عواقب ادامه این حرکت هشدار می دهیم. ما بارها تکرار کرده ایم که S-400 با استانداردهای ناتو سازگار نیست.»

او افزود که در صورت ادامه خرید تجهیزات نظامی از روسیه، ترکیه با تحریم های جدید از سوی آمریکا مواجه خواهد شد.

کد خبر 18271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha