جنگ آب ترکیه علیه پنج میلیون ساکن شمال سوریه

سرویس سوریه – رؤسای مشترک شورای اجرایی مدیریت خودگردان در مجمع بین المللی آب ترکیه را به راه انداختن جنگ آب علیه ساکنان شمال و شرق سوریه متهم کردند.

به گزارش کردپرس، رؤسای مشترک شورای اجرایی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در مجمع بین المللی آب که امروز در حسکه آغاز شد، اعلام کردند ترکیه با بستن آب رودهای دجله و فرات و قطع آب ایستگاه آب رسانی علوک، علیه پنج میلیون سکنۀ مناطق شمال و شرق سوریه جنگ آب راه انداخته است.

بریوان خالد و عبدالحمید المهباش رؤسای مشترک شورای اجرایی مدیریت خودگردان ضمن محکوم کردن سیاست ترکیه در راستای اعمال فشار بر مردم شمال و شرق سوریه به واسطۀ قطع آب، این کشور را مسئول نقض قوانین بین المللی و پیامدهای انسانی ناشی از این اقدام دانستند.

مجمع بین المللی آب صبح امروز با حضور بیش از 300 تن متشکل از نمایندگان مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه، مدیریت های محلی و سازمان های بین المللی و بشردوستانه، در شهر حسکه آغاز به کار کرد و دو روز به طول خواهد انجامید.

خالد و المهباش در افتتاحیۀ این مجمع گفتند ترکیه با تمام توان نظامی و سیاسی خود به دشمنی با مدیریت خودگردان برخاسته و اینک با قطع آب به این خصومت ادامه می دهد.

آنها اعلام کردند منطقه به واسطۀ عملکرد ترکیه با بحرانی جدی در زمینۀ آب مواجه شده و ابراز امیدواری کردند این مجمع بین المللی به نتایجی ملموس و راه حلی عملی برای این بحران منتهی شود.

کد خبر 17978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha