اسم آنجا دیاربکر است نه «آمد»/تو احمد کوبانی هستی

سرویس ترکیه - باغچه لی در پاسخ به داوود اوغلو که از نام آمد استفاده کره بود، گفت نام آن شهر دیاربکر است نه آمد.

به گزارش کردپرس، دولت باغچه لی رئیس حزب حرکت ملی (MHP) در واکنش به سخنان اخیر احمد داوود اوغلو رئیس حزب آینده (Gelecek Partisi) که گفته بود «من با خوشحالی می توانم از نام آمد به جای دیاربکر استفاده کنم» گفت: نام آنجا دیاربکر است نه آمد.

احمد داوود اوغلو اخیرا در یک مصاحبه گفته بود که با خوشحالی از نام آمد به جای دیاربکر استفاده خواهد کرد. او با بیان این که تعداد زیادی از شهروندان کرد در استانبول زندگی می کنند، گفته بود: «استانبول بزرگترین شهر کردی جهان است. کردهای استانبول بیشتر از اربیل و آمد هستند. او همچنین گفته بود که اگر کردهای شمال و شرق سوریه بخواهند خودمختار شوند ترکیه باید به آن احترام بگذارد.»

دولت باغچه لی رئیس حزب ملی گرای افراطی MHP در واکنش به سخنان داوود اوغلو با انتشار پستی در فضای مجازی نوشت: «ببین سروک (عبارتی به معنای رئیس به زبان کردی) اسم آن شهر دیاربکر است، نه آمد! استانبول بزرگترین شهر ترکی - اسلامی جهان است. این که تو از خودمختاری در سوریه دفاع می کنی یعنی به طور بالفعل «احمد کوبانی» هستی. حرف دهانت را بفهم و با شرف باش. فراموش هم نکن که تو و اربابانت نمی توانید ترکیه را پشت سر بگذارید.»

کد خبر 17329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha