جوابیه گروه صنعتی لاستیک بارز به گزارش های کُرد پرس

سرویس ایران- گروه صنعتی لاستیک بارز در پی گزارش های رسانه ای خبرگزاری کرد پرس در خصوص وضعیت لاستیک بارز کردستان جوابیه ای به این خبرگزاری ارسال کرده است که وفق به قانون مطبوعات عینا منتشر می شود:

«در تاریخ۲۴ و ۲۶ تیر ماه سال جاری، خبرگزاری کردپرس موضوعاتی را در خصوص کارخانه لاستیک بارز کردستان مطرح کرد.

گروه صنعتی بارز، طی جوابیه ای، در خصوص گزارشات خبرگزاری کردپرس توضیحات مبسوطی را ارائه داد که در ادامه می خوانید:

خبرگزاری کردپرس پس از سال های طولانی سکوت در خصوص لاستیک بارز کردستان، به یکباره بیدار شده و طی سلسله گزارشاتی، موضوعاتی را مطرح نموده که مربوط به زمان مدیریت سابق لاستیک بارز کردستان و گروه صنعتی بارز بوده و قاعدتاً باید از ایشان بازخواست گردد. علت شکستن این سکوت چند ساله، خود امری قابل تامل است که نشان از تحریک برخی عوامل پنهان دارد.

رسیدگی به تخلفات مدیران پیشین نیز در حیطه اختیار مقامات ذیصلاح بوده و این مدیریت صرفا پاسخگوی اعمال مربوط به زمان خود خواهد بود.

علی القاعده برای تعیین مدیر عامل بارز کردستان نیز این خبرگزاری به سیاست ها، کارشکنی ها و مانع تراشی های عده ای افراد ذینفوذ آگاه است، به همین خاطر مدیرعامل این کارخانه هنوز منصوب نشده و توضیحات بیشتر در این مورد موجب رنجش خاطر افراد صاحب نفوذ از خطه خطیر کردستان خواهد شد.

در ضمن مدیریت فعلی گروه صنعتی بارز، از این تریبون آمادگی خود را اعلام می دارد؛ چنانچه کلیه نمایندگان محترم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص فردی ذیصلاح، متخصص و بومی برای تصدی مدیرعاملی لاستیک بارز کردستان به اجماع برسند؛ پس از تعیین و تایید صلاحیت فرد نامبرده در مراجع ذیصلاح، او را به عنوان مدیرعامل لاستیک بارز کردستان منصوب نمایند که در صورت تحقق این امر، برای نخستین بار از بدو تاسیس لاستیک بارز کردستان، این شرکت مدیرعاملی بومی خواهد داشت.

پرسنل و متخصصان بومی کارخانه بارز کردستان همچنان مشغول به کار می باشند و در خصوص فردی که دیگر در این کارخانه نیست، باید گفت که این فرد به تحریک شخصی خاص، از کارخانه رفته و حتی پس از درخواست مدیرعامل گروه صنعتی بارز جهت ادامه کار، از ادامه کار سرباز زده و شواهد حاکی از آن است که ایشان با حمایت همان فرد ذی نفوذ که از سرشناسان استان کردستان می باشد، در جای دیگری مشغول به انجام پروژه می باشد که ایشان به او، وعده مدیرعاملی لاستیک بارز کردستان را در قبال ترک کار و رسانه ای نمودن آن داده است.

تولید در لاستیک بارز کردستان با قوت و کیفیت هر چه تمام تر ادامه دارد و بنا بر مستندات می توان گفت این شرکت در سال 1400 سود ده بوده و سود خالص شرکت لاستیک بارز کردستان در این مدت افزایش قابل ملاحظه ای نیز داشته است؛لیکن با توجه به اینکه لاستیک بارز کردستان در سال های قبل با فرمان مقام معظم رهبری و با وامی بالغ برصد میلیون یورو از صندوق توسعه ملی احداث شده است، برای بازپرداخت این وام، صندوق توسعه ملی تا کنون همکاری موثری انجام نداده است و بازپرداخت وام به صورتارزی می بایست انجام پذیرد و با توجه به افزایش شدید نرخ ارز در سال های اخیر، بخشی از سود کارخانه جهت بازپرداخت وام هایی که برای تاسیس کارخانه انجام شده است هزینه می گردد که لازم است این مهم توسط مسئولین امر مورد عنایت ویژه قرار گرفته و بازپرداخت این وام به صورت ریالی انجام پذیرد تا کارخانه لاستیک بارز کردستان بتواند سال های سال منشا خیر و برکت برای عزیزان بومی شاغل در این کارخانه باشد.

کارخانه بارز کردستان مانعی برای تولید ندارد و این چرخه مانند قبل و چه بسا بهتر از قبل ادامه دارد. در خصوص صادرات نیز اگر مانعی موجود هست مربوط به قوانین خاص کشور می باشد که با ممنوعیت صادرات، مشکلاتی برای کلیه شرکت های تایر سازی و نه فقط لاستیک بارز به وجود آمده اما این مهم نیز با رایزنی های بسیار شرکت، به منظور آزاد شدن صادرات برای بخشی از تایرهای تولیدی در دست انجام است و امید داریم با انجام این مهم، این گروه علاوه بر تامین نیاز داخل، نیازهای صادراتی را نیز تامین کرده و ارز مورد نیاز خود را از این مسیر به دست آورد.

مدیر اداری کارخانه لاستیک بارز کردستان که در گزارش قبلی آن خبرگزاری محترم، به اشتباه از او به عنوان معاون اداری و منابع انسانی کارخانه نام برده شده بود، در زمان مدیریت سابق گروه صنعتی بارز و لاستیک بارز کردستان، جذب این کارخانه شده بودند و هم اکنون ایشان در کارخانه لاستیک بارز کردستان مشغول به کار نمی باشند.

و اما نکته حائز اهمیت که در آخر نیاز است به آن اشاره شود، این است که در اردیبهشت ماه سال 1400 با همت و تلاش مدیرعامل فعلی گروه صنعتی بارز، برای نخستین بار، شرکت لاستیک بارز کردستان به عضویت هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران درآمد که جا دارد این موفقیت را به تمامی مردم خوب، نجیب و پرتلاش استان کردستان تبریک عرض نماییم.

در پایان امیدواریم موضوعات مطرح شده در جهت اصلاح و بهبود امور موثر واقع شود که در هر حال خداوند متعال ناظر بر اعمال، رفتار و گفتار ماست و هر کس پاسخگوی اعمال، رفتار و گفتار خود می باشد.»

کد خبر 14921

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha