حکم بازداشت برای دمیرتاش و یوکسکداغ در یک پرونده جدید

سرویس ترکیه – در پرونده جدیدی که علیه صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ از سوی دادستان جمهوری ترکیه به شعبه 1 دادگاه جزایی آنکارا مطرح شده است، قاضی پرونده حکم بازداشت برای دمیرتاش و یوکسکداغ را صادر کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، علی رغم نزدیک به سه سال از حبس صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ، روسای مشترک سابق حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) پرونده جدیدی علیه این سیاسیون کرد ترکیه از سوی دادستان جمهوری ترکیه به دادگاه شعبه 1 جزایی آنکارا صادر شده است که در این پرونده قاضی مربوطه حکم بازداشت برای دمیرتاش و یوکسکداغ را صادر کرد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از وکلای صلاح الدین دمیرتاش، این پرونده در ارتباط با تظاهرات کوبانی در اکتبر 2014 میلادی است که دادستان با اتهام "برهم زدن اتحاد و تمامیت کشور" دمیرتاش و یوکسکداغ را به ارتکاب جرم در حوادث تظاهرات کوبانی متهم کرده است.

در پی توضیحات جداگانه دمیرتاش و یوکسکداغ که به وسیله ویدئو کنفرانس از زندان صورت گرفت، دادستانی این پرونده را به دادگاه ابلاغ کرده و قاضی کشیک دادگاه شعبه 1 جزایی آنکارا به اتهام "برهم زدن اتحاد و تمامیت کشور"، "تشویق برای انجام قتل"، "تشویق برای غارت اموال عموم"، "تشویق برای محروم گذاشتن افراد از آزادی هایشان" برای این دو تن حکم بازداشت صادر کرده است.

لازم به ذکر است، این پرونده جدید که بعد از سه سال از سوی دادستانی تنظیم و به دادگاه ابلاغ می شود در حالی صورت می گیرد که دادگاه شعبه 19 جزایی آنکارا اخیراً در مهمترین پرونده قضایی علیه دمیرتاش حکم آزادی وی را صادر کرده و جلسه دیوانعالی دادگاه حقوق بشر اروپا نیز سه روز پیش با رسیدگی به پرونده دمیرتاش به احتمال زیاد تا چند روز آینده حکم آزادی وی را صادر خواهد کرد.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 147878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha