حمله نژادپرستانه به کارگران اهل اورفا در چوروم

سرویس ترکیه - حمله به کارگران فصلی اهل اورفا در چروم باعث مجروح شدن 5 تن شد.

به گزارش کردپرس، کارگران فصلی اهل اورفا، که برای کار به روستای عبدالله در چوروم رفته بودند، مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفتند.

بنابر خبر بین النهرین، کارگران فصلی که برای کار از اورفا به روستای عبدالله چوروم رفته بودند، شب گذشته مورد حمله و چاقو کشی گروهی از اهالی منطقه قرار گرفتند. بر اساس آنچه که ابراهیم چالیشیر یکی از اعضای خانواده ای که مورد حمله واقع شده اند گفته است، از مدتی پیش حق آب زمین هایی را که این کارگران در آن مشغول به کار بوده اند قطع کرده اند و این خانواده نیز برای پیگیری آن حتی با ابراهیم اوزیاووز نماینده MHP [حزب حرکت ملی] تماس گرفته اند، و به دلیل این کار مورد آزار و توهین مختار (کدخدای) روستا قرار گرفته اند. همچنین گروهی از اهالی روستا به طور دائم آزارهایی نظیر ریختن زباله در منطقه ای که این افراد در آنجا کار می کنند، انجام داده اند. به بهانه وجود این زباله ها روز گذشته افرادی از ژاندارمری آمده و آنها را تهدید کرده اند که باید از این جا بروید.

پس از آن هم در ساعات آخر شب گروهی متشکل از مختار و فرزندان و افرادش به خانواده اهل اورفا حمله کرده اند. آنها حتی زن ها را هم مورد ضرب شتم قرار داده اند. همچنین افسر ژاندارمری نیز در این نزاع به خانواده اهل اورفا گاز فلفل پاشیده، و به حمله کنندگان کمک کرده است. 5 تن از این کارگرها بر اثر ضرب و شتم و چاقو کشی روانه بیمارستان شده اند.

چالیشیر اعلام کرد که پس از گرفتن دستمزدشان به اورفا باز خواهند گشت.

کد خبر 14693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha