تبهکاران درون حکومت برادری کرد و ترک را نشانه گرفته اند

سرویس ترکیه – قلیچدار اوغلو در واکنش به خبر قتل عام یک خانوادۀ کرد توسط ترک های نژادپرست در قونیه، تبهکاران و دولت در سایه را عاکل اصلی این رویداد خواند.

به گزارش کردپرس، کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواده خلق (CHP) در واکنش به قتل عام یک خانوادۀ کرد در حملۀ نژادپرستانه توسط ترک های ملی گرای افراطی «یک گروه تبهکار» را که خود را «دولت در سایه» می داند عامل این کشتار دانست.

به گزارش جمهوریت، قلیچدار اوغلو هدف این حمله را «برادری کرد و ترک» خواند و گفت: «ارزشمندترین دارایی ما برادری کرد و ترک است. من به گروه تبهکاری که به اشتباه خود را دولت در سایه می داند می گویم ما هرگز اجازه نمی دهیم برادری مردم ما را از میان ببرید.»

قلیچدار اوغلو از اظهار نظری بیشتر از این خودداری کرد و در توضیح آن گفت: «اخبار قتل عام وحشتناک قونیه را شنیدم. از آنجا که موضوع بسیار حساس است نمی خواهم پیش از روشن شدن جزئیات سخنی بگویم. هیأت ما به ریاست عبداللطیف شنر به منطقه خواهد رفت. یافته ها را منتشر می کنیم. اما نسبت به اقدامات تحریک آمیزی که ممکن است در آینده روی دهند نگرانم.»

قلیچدار اوغلو در پیام خود به حکومت ترکیه حمله کرد و افزود: «میلیون ها میهن پرست و ملی گرا وجود دارند که برای آیندۀ این کشور مبارزه می کنند. ما کشورمان را از کنار خیابان پیدا نکرده ایم. این حکومت مسافر است! اما کشور ما می ماند و ما با هم کشورمان را اعتلا خواهیم داد. ما با برادری زیسته ایم و خواهیم زیست.»

کد خبر 14407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha