بیانیه HDP به مناسبت روز آزادی مطبوعات

سرویس ترکیه - HDP با گرامی داشت روز آزادی مطبوعات اعلام کرد در کنار همه روزنامه نگارانی است که برای رسیدن به مطبوعات آزاد می جنگند.

به گزارش کردپرس، طیب تمل نایب رئیس کمیسیون مطبوعات و رسانه حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با انتشار بیانیه ای کتبی در حمایت از مطبوعات گفت: «ما در کنار مطبوعات آزاد هستیم.»

در بخشی از این بیانیه که در سایت رسمی HDP به انتشار رسیده، آمده است: «بر اساس داده های سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه از نظر آزادی مطبوعات در رتبه 153 قرار دارد. حکومت ترکیه به رسانه های اجتماعی اعلان جنگ داده است. مطبوعات منتقد حکومت هر روز بیش از پیش تحت فشار قرار می گیرند. امروز 95 درصد از رسانه ها زیر دست حکومت هستند. این روزنامه ها مانند ینی شفق، کارشان حمله به موسساتی است که مانند کانون های وکلا بر علیه نژادپرستی موضع گرفته اند. ریاست ارتباطات نهاد ریاست جمهوری نقش گوبلز را بر عهده دارد و در عمل نشان داده اند که حتی کوچکترین نظر مخالفی را بر نمی تابند.»


تمل در قسمتی دیگر از این بیانیه با بیان این که آزادی مطبوعات و آزادی بیان، بی تردید از اساسی ترین آزادی ها هستند می گوید: «تجربه سال های اخیر نشان داده است که بدون آزادی یک بخش از جامعه سایر بخش های جامعه نیز شانس خود را برای آزادی از دست می دهند. راه ایستادن در برابر ظلم و حملات همه جانبه، مبارزه همراه با همبستگی است. ما به عنوان HDP به همه کارمندان مشغول در بخش مطبوعات درود می فرستیم و اعلام می کنیم که در کنار روزنامه نگارانی هستیم که برای رسیدن به مطبوعات آزاد مبارزه می کنند.»

کد خبر 13979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha