مرال شیمشک نویسنده کرد توسط پلیس یونان بازداشت شد و مورد آزار قرار گرفت

سرویس ترکیه - مرال شیمشک نویسنده کرد اهل ترکیه هنگام عبور از مرز توسط پلیس یونان بازداشت شد و به دلیل داشتن پرونده سیاسی در ترکیه مورد آزار قرار گرفت.

به گزارش کردپرس، مرال شیمشک نویسنده کرد اهل ترکیه، و عضو PEN، در حال عبور از مرز یونان به ترکیه، توسط پلیس یونان بازداشت و مورد خشونت پلیس قرار گرفت. پلیس علت این امر را داشتن پرونده سیاسی در ترکیه اعلام کرد.

بنا بر گزارش بین النهرین مرال شیمشک که به همراه یک زن سوری به نام »دجله» بازداشت شده بودند توسط پلیس یونان ساعت ها مورد آزار و ضرب و شتم و بازرسی بدنی برهنه قرار گرفتند. شیمشک اعلام کرد که پلیس یونان «داشتن پرونده عضویت در سازمان تروریستی از طرف ترکیه» را دلیل این بازداشت اعلام کرده است.

شمشک اظهار داشت که پلیس رایانه، تلفن همراه، و مقدار زیادی پول از آنها گرفته است و پس از 24 ساعت این دو زن را به آبهای مریچ انداخته است.

او هنگام ورود به ترکیه به دلیل «نقض ممنوعیت خروج از کشور» بازداشت شد و پس از 8 روز آزاد شد.

گفتنی است، مرال شیمشک شاعر و نویسنده 41 ساله کرد اهل آمد و مادر دو فرزند است. او که ناچار شد تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را نیمه کاره رها کند، سال ها بعد از ترک تحصیل دوباره به دانشگاه رفت و از رشته حقوق فارغ التحصیل شد. شمشک که از نویسندگان نامدار ترکیه است، تا کنون جوایز بسیاری هم در ترکیه و هم در عرصه های بین المللی دریافت کرده است. از کتاب های او می توان از باریدن ابر روی آتش، رویاهای پناهنده، لکه انار و انجیر سیاه نام برد.

کد خبر 13109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha