کنگره شهدا بزرگترین رویداد فرهنگی کردستان است

سرویس کردستان - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج با اشاره به اینکه کنگره شهدا امسال بزرگترین رویداد فرهنگی استان کردستان است، گفت: این کنگره با هدف آکنده کردن فضای جامعه به عطر شهدا، منتقل کردن پیام شهدا به نسل جوان و ترویج ایثار و شهادت در جامعه گام برمی دارد.

به گزارش کرد پرس، سرهنگ حسن عسگری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با موضوع اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج، اظهار داشت: مقاومت به عنوان یک تفکر در سطح جهان شناخته شده و طرفداران بسیاری در سطح بین المللی پیدا کرده است. این تفکر نه تنها در بین مسلمانان بلکه به عنوان تنها راه نجات در بین تمامی مستضعفین دنیا از یوغ استکبار به آن نگاه می شود .

وی خاطر نشان کرد: تفکر مقاومت توانسته در مقابله با استکبار و ایادی آن، خود را نشان دهد و تمامی آزادی خواهان دنیا طرفداران تفکر مقاومتی هستند که پایه گذاری شده و در کشور های اسلامی و مستضعف ریشه دوانده است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سنندج مقاومت کردن را عزت ابدی و اخروی دانست و یاد آور شد: این به برکت مجاهدت و از خود گذشتگی شهدا است که این تفکر را در مقابل ما قرار دادند.

سرهنگ عسگری با اشاره به اینکه مقاومت یک امر قرآنی و برگرفته از آموزه های دینی و تعالیم پیامبر و ائمه معصومین است، گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری، مقاومت پرسود ترین و کم هزینه ترین راه است و باید آن را در راس برنامه های خود قرار دهیم.

وی شهدا را سرآمدان عرصه تفکر مقاومت برای اعتلای دین اسلام و عزت مسلمانان عنوان و تاکید کرد: خلوص نیت و از خود گذشتگی، خدمت به مردم و ولایت مداری از ویژگی های بازرشهدا است که این ویژگی ها در مدیریت جامعه ما به شدت مورد نیاز است و باید مدیران آن را پیش گیرند تا به رستگاری دنیا و آخرت دست یابند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سنندج با بیان اینکه شهدا نیازی به برگزاری یادواره و بزرگداشت ندارند، گفت: امروز پرداختن به یادواره های شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی مردم با ویژگی های شهدا صورت می گیرد و باید سبک مدیریتی شهدا را به مردم و نسل جوان معرفی کنیم چرا که آشنایی بیشتر با سبک و شیوه شهدا باعث الگو سازی در جامعه می شود.

عسگری تصریح کرد: بخشی از کار اجلاسیه های شهدا معرفی کردن این الگو ها به مردم و خصوصا نسل جوان است زیرا که دشمن به دنبال معرفی کردن الگو های خود به نسل جوانان است و اگر در این راستا تلاش نکنیم دشمن موفق خواهد شد

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سنندج یادآوری کرد: اجلاسیه شهدای سنندج روز دوشنبه ساعت 9.30 صبح در سالن امام اداره کل آموزش و پرورش با حضور مهمان ویژه کشوری (ریاست سازمان بسیج مستضعفین سردار غیب پرور) برگزار می شود.

عسکری با اشاره به اینکه ستادی تحت عنوان اجلاسیه شهدا شهرستان سنندج از سال 96 تشکیل شده است، اظهار داشت : و این ستاد تاکنون 24 کمیته در سطح شهرستان، 97 جلسه و 700 مصوبه داشته است که فرماندار سنندج در راس آن قرار دارد.

وی درباره اقدامات ستاد اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج گفت: سرکشی از خانواده های شهدا، ساخت و رونمایی از المان های مختلف خصوصا المان شهدای 28دی شهرستان سنندج، رونمایی از المان شهدای روستایی ( که روستای دولاب با تقدیم 32 شهید به انقلاب به عنوان نماد روستای مقاوم در سطح کشور مطرح است)، تعویض تصویر شهدا در سطح شهر، تولید سرود مناسبتی با موضوع شهدای سرزمین مجاهدت های خاموش به دو زبان کردی و فارسی، 140 مورد جمع آوری آثار و زندگی نامه و وصیت نامه شهدا در قالب آلبوم شهدا، تولید اپلیکیشن «شمس، شهدای مظلوم سنندج » ، اعزام 70 تیم اکیپ های پزشکی به مناطق محروم، حمایت و تقدیر از پایان نامه های دانشجویی با موضوع شهدا از اقدامات این ستاد در طی دو سال گذشته است.

عسگری افزود: تهیه و توزیع یک هزارو 750 بسته مواد غذایی در بین نیازمند، توزیع سه هزار و 600 بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار، بیش از 2 هزار بسته سبد کالا بین نیازمندان ، تامین 137 جهزیه برای زوج های جوان، برگزاری 175 یادواره های شهدا به صورت پایگاهی و آبروی محله در سطح شهر و روستا، برگزاری 6 مورد شب شعر و خاطره گویی با موضوع شهدا، 139 مورد نامگذاری کوچه، خیابان، معابر و پارکها ،معرفی نامه کتاب شهید سید عطا حسینی از شهدای مظلوم شهرستان سنندج، رونمایی از 7 سردیس شهدا،اعزام 3 هزارو 520 گروه جهادی حامل پیام شهدا به مناطق محروم، جشنواره دف نوازی، اعزام 7 هزار نفردر قالب گروه های راهیان نور از دیگر اقدامات این ستاد است.

کد خبر 111759

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha