69 هزار نفر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفته اند

سرویس کرمانشاه - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ومدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر کشور، گفت: ایجاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از اقدامات خوب صورت گرفته در کشور است که دولت برای قدردانی و ایجاد دلگرمی کشاورزان و عشایر، پرداخت یک سوم حق بیمه را برعهده گرفته است.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به شناسایی افرادی که تاکنون موفق به استفاده از پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نشده اند، افزود: این مهم هدف گذاری شده تا تمامی سرپرستان خانوارهای روستایی و عشایری کشور تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی ابراز امیدواری کرد حداکثر تا پایان سال ۹۹ شاهد پوشش کامل روستائیان و عشایر جامعه هدف در کشور باشیم.

محمدرضا واعظ مهدوی افزود: در این راستا اطلاع رسانی خانه به خانه جامعه هدف در کنار استفاده از ظرفیت رسانه ها در برنامه است.

مهدوی در ادامه میانگین سن بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور را در حال حاضر ۳۴ سال اعلام کرد و افزود: در تلاش هستیم تا سرپرستان خانوار ۱۸ تا ۵۰ ساله زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار بگیرند.

محمدرضا واعظ مهدوی با بیان اینکه در حال حاضر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور ۹۳ هزار مستمری بگیر تحت پوشش دارد، گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور هم اکنون بین ۳۶ تا ۳۷ هزار بازنشسته، ۴۰ هزار فوت شده و تعدادی از کار افتاده دارد.

وی با بیان اینکه 69 هزار نفر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفته اند، عنوان نمود: 1500 نفر از افراد تحت پوشش بیمه در استان از مزایای مستمری صندوق استفاده می کنند و 100 هزار نفر دیگر در استان کرمانشاه که تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نداده اند.

واعظی با اشاره به تفاوت نوع بیمه پردازی درسطح استان های کشور، گفت: تفاوتی بین استان‌ها در سطوح درآمدی وجود دارد و صندوق این امکان را به آنها داده که افراد بر اساس سطح درآمدی نوع پرداخت بیمه خودشان را مشخص نمایند.

کد خبر 105142

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha