امام جمعه قروه شایعه حمایت از کاندیداهای شورای شهر را رد کرد

سرویس کردستان- امام جمعه قروه با تکذیب هرگونه شایعه مبنی بر حمایت از لیست و یا کاندیدایی در انتخابات شورای شهر، راه حل برون رفت مشکلات فعلی کشور را در دست خود مردم با انتخاب یک دولت کارآمد دانست.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حجت الاسلام عابدین رستمی صبح امروز پنجشنبه در خطبه های نماز عید فطر در شهرستان قروه به مسایل انتخابات شاره کرد و هرگونه شایعه مبنی بر حمایت خود از لیست یا کاندیدایی را رد کرد.

به گفته او بعضی از مواقع شایعاتی شنیده می شود و در همین زمینه مردم می پرسند که آیا از کسی حمایت می کنم و لیستی داده ام؟ بنده همین جا اعلام می کنم که از کسی حمایت نخواهیم کرد و اگر کسی از طرف ما ادعا کرد که لیست داده ایم و یا از کسی حمایت می کنیم، با صراحت این شایعات را تکذیب می کنیم.

رستمی بر انتخاب درست برای شورای شهر تأکید کرد و افزود: بخشی از مشکلات شهرستان قروه باز می گردد به شوراها، لذا برای انتخابات شوراها هم باید کسانی انتخاب شوند که کاربلد باشند، کسانی که بتوانند از تخصص و مدیریت درست استفاده کرده و راه ها را باز کنند.

او سپس به انتخاب ریاست جمهوری پرداخت و اظهار داشت: انتخابات سند مقبولیت جمهوری اسلامی و خون های پاکی است که به زمین ریخته شده لذا هرکسی در انتخابات بخواهد انگیزه سوزی کند هر کسی باشد اعم از مسئول یا غیرمسئول، او به خون شهدا و آرمان های امام و داشته های مقدس نظام پشت پا زده است.

رستمی با دعوت مردم برای مشارکت حداکثری، بیان کرد: همه می دانیم مشکلات فراوان و وضعیت اقتصادی مردم اسفبار است و سوء مدیریت ها من جمله به باد رفتن استعدادهای سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور وجود دارد و تمامی این موارد را خود مردم خیلی خوب اطلاع دارند با این وجود راه حل باز هم خود دست مردم است و همین مردم باید بیایند در پای صندوق رأی و بن بست ها را باز کنند.

او با اشاره به سخنان رهبری، افزود: مقام معظم رهبری راه حل برون از مشکلات را روی کار آمدن دولتی دانستند که دو ویژگی داشته باشد؛ یک اهل همت و تلاش باشد، دولتی که بخواهد فقط از پشت میز رصد کند کشور را، دولتی که وزرایش در جلسات بخوابند و دست اندرکارانش فقط برسند به دارایی های خود، این دولت راهگشا نخواهد بود، باید دولتی باشد که میزکارش سر زانوانش باشد و دردر مردم را بفهمد و میدان ار در دست بگیرد.

رستمی به ویژگی دومی که رهبری برای یک دولت کارآمد بر شمردند اشاره کرد و گفت: ویژگی دوم در شجاع بودن دولت است، یعنی بتواند در درون نظام در ساختارهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و حاکمیتی به نوعی تحول ایجاد کند و بعضی از ساختارها را بهم بریزد؛ مثل نظام بانکی که در شأن جمهوری اسلامی نیست، مثل نظام مالیاتی کشور، مثل جریانات فرهنگی و دستگاه های فرهنگی، این ها را دچار تحول کند./

کد خبر 9675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha