اکرم امام اوغلو و منصور یاواش نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری هستند

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو در یک برنامه تلویزیونی از احتمال نامزدی یکی از شهردارهای CHP در انتخابات ریاست جمهوری گفت.

به گزارش کردپرس، کمال قلیچدار اوغلو رئیس حزب جمهوری خواه خلق (CHP) در اخیرترین مصاحبه اش در شبکه تلوزیونی TELE1 به پرسشی درباره احتمال نامزدی یکی از دو شهردار استانبول و آنکارا در انتخابات ریاست جمهوری پاسخ داد.

کمال قلیچدار اوغلو که به پرسش های خبرنگار TELE1 پاسخ می داد در پاسخ به پرسشی پیرامون احتمال نامزدی اکرم امام اوغلو شهردار استانبول و یا منصور یاواش شهردار آنکارا در انتخابات ریاست جمهوری گفت: «این دو شهردار ما هر دو بسیار موفق عمل کرده اند. ما می دانیم که حکومت نمی تواند این موفقیت ها را هضم کند. ما به تنهایی برای انتخاب نامزد های انتخاباتی تصمیم نمی گیریم. ابتدا چشم انداز و روش خود را تعیین می کنیم، سپس به تعیین کردن نامزد انتخاباتی می پردازیم. ما در دام این که نامزد انتخاباتی مان شخص الف یا شخص ب است نمی افتیم. در ابتدا درباره اصول کلی مان به توافق می رسیم. یعنی این که با چه روشی و چگونه و در چه پروسه ای این کار را انجام خواهیم داد. اینگونه به شهروندانمان هم اطمینان لازم را خواهیم داد. همه احزاب در اصل دارند جوری تلاش می کنند که انگار همین فردا انتخابات برگزار خواهد شد.
درباره ائتلاف هم بگویم که دو حزب هستند که هنوز در هیچ کدام از ائتلاف ها وارد نشده اند. حزب آینده (Gelecek Parti) و حزب دموکراسی و پیشرفت (DEVA). با این همه وقتی زمان انتخابات برسد درباره ائتلاف ها هم گفتگو خواهد شد.»

کد خبر 8545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha