مخالفت جنبش تغییر با تمدید مدت دوره کنونی مجلس عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق تأکید کرد که فراکسیون این حزب با تمدید مدت قانونی فعالیت دوره کنونی مجلس عراق مخالف است و آن را اقدامی اشتباه می داند.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، هوشیار عبدالله اعلام کرد که اقدام برخی از احزاب و جریان های مجلس عراق در مورد مطرح ساختن ضرورت تمدید مدت قانونی فعالیت دوره کنونی مجلس اقدامی کاملاً اشتباه بوده است.

نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق با اشاره به اینکه اکثریت نمایندگان حاضر در نشست مجلس با تمدید دوره کنونی آن مخالف بوده اند، تأکید کرد که نمایندگان جنبش تغییر نیز به شدت با تمدید دوره پارلمان مخالف بوده و حاضر به رأی دادن به آن نیستند.

این در حالی است امروز شنبه 9 تیر/30 ژوئن مدت قانونی فعالیت دوره سوم مجلس عراق به پایان می رسد و برخی احزاب و جریان های مجلس با تأکید بر ضرورت تمدید این دوره هشدار می دهند که در صورتی که این مدت تا اعلام نتایج انتخابات دوره چهارم مجلس و آغاز به کار مجلس جدید تمدید نشود؛ عراق با بحران خلأ قانونی مواجه می شود.

انتخابات دوره چهارم مجلس عراق 22 اردیبهشت/12 می، برگزارشده و به دلیل اعتراضات برخی جریان های شرکت کننده در آن به نتایج انتخابات، مجلس عراق رأی به بازشماری دستی آرای انتخابات داده و به همین دلیل پروسه تشکیل مجلس جدید این کشور و به تبع آن دولت جدید نیز به تعویق افتاده است.

کد خبر 62188

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha