پایان غیبت استاندار آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- انتشار تصاویر حضور استاندار آذربایجان غربی در مراسم چهلمین روز درگذشت حاج شیخ غلامرضا حسنی به غیبت وی در استان پایان داد.

به گزارش کردپرس، روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی امروز شنبه 9تیرماه مجموعه تصاویری از مراسم چهلمین روز درگذشت حاج شیخ غلامرضا حسنی در ارومیه را منتشر کرد که از حضور استاندار آذربایجان غربی در این مراسم حکایت دارد.

آخرین تصاویری که از حضور «محمد مهدی شهریاری» در استان آذربایجان غربی حکایت داشت به هفتم خردادماه امسال و بازدید از روستای سیل زده پسوه پیرانشهر بر می گردد.

بعد از آن دیگر خبری از شهریاری منتشر نشد و غیبتی آغاز شد که دستمایه شایعات و خبرسازی رسانه های مخالف شهریاری شد. این شایعه ها از حمله قلبی شروع شد.

انتشار خبر «حمله قلبی شدید استاندارآذربایجان غربی» به 15 روز قبل (16 خردادماه) بر می گردد. همزمان با انتشار این خبر اعلام شد که شهریاری بعلت گرفتگی شدید عروق قلبی، چهار رگ قلبش را بای پس زده اند.

منبع این خبر اعلام نشد اما گفته شد که حمله قلبی شهریاری به علت فشارکارسنگین بوده است.

همراه با سکوت رسانه ای استاندار آذربایجان غربی، دکتر شفیع بهرامیان روزنامه نگار در یادداشتی این خبر را «سوخته» توصیف کرد و نوشت: خبر بیماری استاندار به 10 روز قبل از زمان انتشار آن در فضای مجازی برمی گردد.

وی منبع انتشار این خبر را بدنه استانداری اعلام کرد و آن را گواهی بر تنها بودن شهریاری در به سرانجان رساندن برنامه های بنیادین توسعه دانست.

سکوت استانداری آذربایجان غربی در قبال مرگ شهریاری وارد سومین روز خود شد. این سکوت بازار شایعه ها را داغ تر کرد و صدای رسانه های منتقد دولت در ارومیه را در آورد. منتقدان خواستار روشنگری در خصوص آخرین وضعیت سلامت شهریاری شدند.

در نهایت 19 خردادماه، «علیرضا رادفر» معاون سیاسی وامنیتی استانداری آذربایجان غربی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی به اخبار و حواشی نبود استانداری آذربایجان غربی در جلسات پرداخت. به گزارش ایلنا، رادفر عدم حضور شهریاری در جلسات را به علت فشار کاری یا سکته قلبی رد کرد.

وی افزود: هر انسانی طبق روال عادی برای ویزیت به پزشک مراجعه می کند، آقای شهریاری نیز برای انجام برخی معاینات پزشکی به تهران رفت که در نهایت پزشک ایشان توصیه به آنژو می کند که انجام شد. و ان شاءالله بعد از مراقبت های بعد از عمل به سر کار خود باز خواهند گشت.

سخنان رادفر نتوانست آب سردی باشد بر بازار گرم شایعه درباره استاندار آذربایجان غربی. شایعه ها ادامه پیدا کرد تا معاون سیاسی- اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بار دیگر «سکته قلبی» استاندار را تکذیب کند.

رادفر به ایرنا گفت: استاندار آذربایجان غربی تحت عمل جراحی باز قلب قرار گرفته است. نتیجه عمل جراحی وی نیز مطلوب بوده و ایشان از حال عمومی مناسبی برخوردار هستند.

با تکذیب دوباره سکته قلبی استاندار، شایعات وارد مرحله جدیدی شد. اینبارشایعه ها از استعفای شهریاری و قبول استعفا در وزارت کشور حکایت داشت. سه گزینه نیز برای جایگزینی شهریاری مطرح شد.

همزمان با انتشار این شایعه نماینده بوکان تصویری از دیدار خود با شهریاری را منتشر کرد. عثمانی به محل این دیدار اشاره نکرد و تنها نوشت که بعد از عمل جراحی قلب شهریاری به عیادت وی رفته است.

یک روز بعد از انتشار شایعه استعفای شهریاری، «علیرضا رادفر» معاون سیاسی- اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در روز سه شنبه 29 خردادماه اعلام کرد که حال عمومی شهریاری مساعد است و تا چند روز آینده در دفتر کار خود در استان حاضر می شود.

به گفته رادفر، شهریاری صرفا به خاطر برخی معاینات نهایی در تهران هستند و هیچ وقفه ای در امور استان وجود ندارد.

پنجم تیرماه نیز انتشار خبر دیدار استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل بانک ملی ایران، به شایعه های استعفای وی بعد از عمل جراحی قلب پایان داد./

کد خبر 62187

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha