فعال کردن بازارچه‌های مرزی راهکار برقراری امنیت پایدار

سرویس آذربایجان غربی- رئیس قوه قضائیه گفت: بازارچه های مرزی با هدف تامین معیشت و تقویت امنیت مرزها باید فعال شوند.

به گزارش کردپرس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در جلسه توسعه امنیت غرب و شمال غرب افزود: فعال کردن بازارچه‌های مرزی و تقویت پایه‌های اقتصادی مرزنشینان باید در اولویت برنامه‌ها برای رسیدن به هدف مهم برقراری امنیت پایدار باشد.

او با بیان اینکه امنیت پایدار در گرو تقویت همگرایی نیروهای مسلح و مردم است، عنوان کرد: امنیت پایدار در غرب و شمال غرب کشور با همگرایی، همدلی و هم اندیشی نیروهای نظامی، امنیتی و مردم منطقه تقویت می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه زمانی امنیت اهمیت خواهد داشت که پایدار شود و پایدار کردن آن در گرو مشارکت مرزنشینان است، گفت: از بین بردن زمینه‌های ناامنی همانند گروهک‌های ضد انقلاب و ایجاد امنیت پایدار در گرو تقویت همگرایی نیروهای مسلح و مردم است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه وضعیت معیشت و اقتصاد مرزنشینان دو عاملی هستند که امنیت پایدار را ایجاد خواهند کرد، گفت: اگر بازارچه‌های مرزی را فعال کنیم مرزنشینان در چهارچوب قانون و سیاست‌های کشور واردات و صادرات را انجام می‌دهند.

حجت الاسلام رئیسی به تجهیز مرزهای منطقه باید به کنترل‌های الکترونیک اشاره و تاکید کرد: هیچ تعللی در این زمینه جایز نیست.

او یادآور شد: قوه قضائیه از انتقال زندان‌ها به بیرون شهرها و استفاده از زمین فعلی زندان‌ها برای کسب و کار و فعالیت‌های خدماتی مردم حمایت می‌کند.

کد خبر 5775

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha