بستری شدن 139 نفر از بیماران کرونای آذربایجان غربی در بخش مراقب های ویژه

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر تعداد بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه استان به ۱۳۹ نفر افزایش یافته که از این تعداد نیز ۲۸ نفر با وضعیت بسیار بدتر به ونتیلاتور متصل هستند.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در این خصوص افزود: در 12 اسفند ماه، ۳۱۶ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده که حدود یک چهارم از این تعداد بستری شده و تحت درمان قرار گرفته اند.

او اضافه کرد: با اضافه شدن این تعداد، ۴۹۷ نفر به خاطر سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی بستری هستند که از این تعداد، ۲۳۵ نفر مشکوک و ۲۶۲ نفر مبتلای قطعی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه استان به ۱۳۹ نفر افزایش یافته که از این تعداد نیز ۲۸ نفر با وضعیت بسیار بدتر به ونتیلاتور متصل هستند.

دکتر آقازاده با اشاره به فوت چهار نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: با اضافه شدن این افراد در شهرهای ارومیه، چایپاره، سلماس و نقده، تعداد کل فوت شدگان به سه هزار و ۶۵۳ نفر رسیده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در این روز ۷۳ بیماران مبتلا به کرونا در استان بستری شدند که ۴۵ درصد این تعداد، مربوط به ارومیه است.

کد خبر 5745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha