حمایت 87 چهره دانشگاهی از کشورهای مختلف جهان از دانشجویان بازداشت شده دانشگاه بغازایچی استانبول

سرویس ترکیه - در پی دستگیری دانشجویان معترض دانشگاه بغاز ایچی استانبول به عملیات نظامی ارتش ترکیه در عفرین و سرنوشت نامعلوم این دانشجویان، 87 چهره دانشگاهی و استاد دانشگاه کشورهای مختلف جهان در نامه ای سرگشاده خواستار آزادی فوری این دانشجویان شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی دستگیری دانشجویان معترض دانشگاه بغازایچی استنبول به عملیات نظامی ارتش ترکیه در عفرین و سرنوشت نامعلوم این دانشجویان، 87 چهره دانشگاهی و استاد دانشگاه از کشورهای مختلف جهان، که در بین آنان اساتید معروف جهانی از جمله جودیت باتلر (استاد برجسته دانشگاه کلمبیای آمریکا) و نانسی فریزر (استاد شناخته شده سیاست و فلسفه دانشگاه نیو اسکول نیویورک) وجود دارند، در نامه سرگشاده ای ضمن محکوم کردن دستگیری این دانشجویان عنوان کرده اند: دانشجویان به دلیل اعتراض به سیاست های جنگ طلبانه از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مورد انتقاد قرار گرفته اند و در نتیجه دستگیر شده اند. نیروهای پلیس ترکیه در محوطه دانشگاه، در خوابگاه ها و خانه های دانشجویان به آنان حمله کرده و آنان را دستگیر کرده اند.

در این نامه آمده است: اردوغان این دانشجویان را "تروریست" خطاب کرده است و از اخراج آنان از دانشگاه بغازایچی استانبول سخن گفته است. رئیس جمهور ترکیه خواستار لغو حق آموزش این دانشجویان در هر دانشگاه دیگر شده است. به وسیله این نامه این اقدامات را محکوم کرده و از حکومت ترکیه خواستار آزادی فوری تمام دانشجویان بازداشت شده هستیم.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 56344

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha