آمریکا «خیلی زود» سوریه را ترک خواهد کرد

سروییس جهان- رییس جمهور آمریکا از خروج خیلی سریع نیروهای این کشور و احتمالا تنها گذاشته شدن کردهای سوریه در شرق این کشور خبر داده است.

به گزارش کردپرس، رسانه های آمریکا دقایقی پیش گزارش دادند که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در یک سخن رانی در اوهایو گفته است به دنبال نزدیک شدن به شکست قطعی داعش، آمریکا خیلی زود سوریه را ترک خواهد کرد تا به امور داخلی خود برسد.

دونالد ترامپ روز پنج شنبه در سخرانی خود گفت: « آمریکا خیلی زود سوریه را ترک خواهد کرد و اجازه می دهیم دیگران به حساب آنجا برسند».

رییس جمهور آمریکا تاکید کرد:« ما خیلی خیلی زود آنجا را ترک خواهیم کرد. ما به کشورمان آنجایی که به آن تعلق داریم بازخواهیم گشت.»

دونالد ترامپ گفت به زودی و پس از این 100 درصد سرزمین هایی را که خلافت داعش تصرف کرده بازپس گرفته و این گروه را به درک واصل کردیم سوریه را ترک می کنیم.

به نوشته امریکن اگزامینر، هیدر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از وجود طرحی برای خروج آمریکا از سوریه ابراز بی اطلاعی کرده و گفته است نمی داند ترامپ در چه شرایطی این سخنان را بر زبان رانده است.

ترامپ از این که کشورش میلیاردها دلار برای حفاظت از مرزهای دیگر کشورها خرج کرده اما دستاوردی نداشته به شدت انتقاد کرده و گفته است اکنون وقت آن رسیده به آبادانی داخل آمریکا پرداخته شود.

کد خبرنگار: 40101

کد خبر 56340

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha