35 هزار نفر از جمعیت پیرانشهر در بافت فرسوده زندگی می کنند

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار شهرستان پیرانشهر گفت: 35 هزار نفر از جمعیت پیرانشهر در بافت فرسوده زندگی می کنند.

به گزارش کردپرس، در ادامه این جلسه «علی ترابی» در آخرین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار گفت: از مجموع 22 محله شهرپیرانشهر 11 محله با 352 هکتار در قالب بافت فرسوده شناسایی شده که این میزان 37 درصد مساحت شهررا به خود اختصاص می دهد.

وی بابیان اینکه 35 هزار نفر از جمعیت شهرپیرانشهر در این محلات زندگی می کنند افزود:در قالب طرح ساماندهی 43 پروژه با اعتبار 230 میلیارد ریال برای اجرای در این محلات پیشنهاد شده است که با اختصاص آن عملیات عمرانی آغاز می شود.

«تقی کهوریان» معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان غربی که ریاست این جلسه را برعهده داشت در سخنانی گفت: ستاد ملّی بازآفرینی شهری پایداربه ریاست رییس جمهور محترم مصوبات مهمی را برای اجرا درمناطق بافت فرسوده ، تاریخی و سکونتگاههای غیررسمی داشته که این مصوبات به عنوان اولویت اجرایی دستگاههای استانی در سال آینده باید دردستورکارمدیران قرارگیرد. وی بابیان اینکه 30 درصد جمعیت استان در این محلات زندگی می کنند که از امکانات محرومند و باید اقدامات جدی برای ساماندهی آن انجام شود افزود: مصوبات ستاد بازآفرینی شهری پایدار برطرح ها و برنامه های استانی وشهرستانی مقدم بوده وباید در کمیته های برنامه ریزی شهرستانی به عنوان مهمترین برنامه های اجرایی سازمانها در سال 97 گنجانده شود.

کهوریان خاطرنشان کرد:ایجاد 240 هزارفرصت اشتغال، افزایش 35 درصدی فضاهای عمومی درشهرها وارتقاء شاخص کیفی بافت های تاریخی به همراه بهبود کیفیت فضاهای شهری در سکونتگاههای غیررسمی از دیگراهداف برنامه های دولت دراین ستاد است که باید برای اجرای دقیق آنها مدیران اهتمام جدی داشته باشند.

تقی کهوریان با تاکید براینکه برنامه های مصوب ستاد باید قابلیت عملیاتی و اجرایی شدن را داشته باشند ادامه داد:به همین منظور کمیته ای فنی با مشارکت کارشناسان ارشد استانداری ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اداره کل راه وشهرسازی و شهرداری هریک ازشهرها و نیز فرمانداری شهرستان تشکیل می شود و طرح های و پروژه های مصوب ستاد های شهرستانی را بررسی کرده و با اولویت بندی برای تصویب نهایی به ستاد استانی پیشنهاد خواهند داد./

کد خبر 55634

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha