قیمت مصوب میوه شب عید در آذربایجان غربی اعلام شد

سرویس آذربایجان غربی- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: به تدریج متناسب با میزان تقاضا میوه شب عید شامل پرتقال به قیمت 1700 تومان و سیب درختی به قیمت 2000 تومان به بازار مصرف عرضه می شود.

" اسمعیل کریم زاده" روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار آذربایجان غربی با بیان اینکه در زمینه تنظیم بازار شب عید در استان هیچ مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: چراکه ستاد تنظیم بازار برای میوه به ویژه پرتقال و سیب که حساسیت‌ها روی آنها بیشتر است، خرید آنها راآغاز کرده و به اندازه کافی ذخیره سازی شده است و برای دیگر کالاها ی استراتژیک نیز مانند گوشت مرغ، گوشت قرمز و ... هیچ مشکلی وجود ندارد چراکه ذخیره به اندازه کافی داریم و در صورت کسری بازار به مشکلی برخورد نخواهیم کرد.

اسمعیل کریم زاده گفت : توزیع میوه شب عید طرح تنظیم بازار استان در 460 مرکز عرضه از 22 اسفند ماه سال جاری در سطح استان آغاز شده و تا 15 فروردین‌ ماه 96 ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی‌ها و تمهیدات اتخاذ شده با هدف تنظیم بازار ایام پایانی سال و روزهای عید، 1760 تن پرتقال و 800 تن سیب درختی مورد نیاز مردم استان به اندازه کافی تامین و ذخیره سازی شده و متناسب با تقاضای بازار مصرف عرضه می شود.

کریم زاده افزود: 460 مرکز عرضه توسط شهرداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعاون روستایی برای توزیع میوه شب عید در سراسر استان پیش بینی شده که این تعداد مراکز عرضه در سطح شهرستان‌ها و دهستان‌های پرجمعیت که دارای شبکه‌های اتحادیه تعاون روستایی هستند، در نظر گرفته شده است که از 22 اسفندماه سال جاری تا 15 فروردین ماه 97 شاهد توزیع میوه تنظیم بازار در این محل ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: روند خرید و ذخیره سازی توسط شبکه تعاون روستایی ادامه دارد و براساس برنامه ریزی‌ها و تمهیدات اتخاذ شده هیچ گونه نگرانی در تامین منابع پروتئینی و میوه شب عید در استان نخواهیم داشت و به تدریج متناسب با میزان تقاضا میوه شب عید شامل پرتقال به قیمت 1700 تومان و سیب درختی به قیمت 2000 تومان به بازار مصرف عرضه می شود.

کریم زاده ضمن تاکید بر لزوم نظارت دقیق بر نحوه توزیع و عرضه در مراکز فروش خاطر نشان کرد: سایر اقلام مورد نیاز مردم درشب عید شامل برنج، اقلام پروتئینی مانند گوشت قرمز و سفید و تخم مرغ نیز به اندازه کافی توسط شرکت پشتیبانی امور دام و اداره غله و خدمات بازرگانی خرید و ذخیره سازی شده است که برای ایجاد تعادل دربازار درسطح فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف عرضه می شود.

تامین اقلام پروتئینی برای شب عید مردم استان

مدیر شرکت پشتیبانی اموردام استان نیز با اشاره به تامین اقلام پروتئینی مورد نیازبرای شب عید مردم تصریح کرد: هم اکنون قیمت عرضه مرغ منجمد برای عاملین فروش در سطح استان در حدود 6200 تومان ، گوشت قرمز وارداتی به قیمت 240000 تومان ران و 230000 تومان سردست و تخم مرغ بسته بندی شده به قیمت 12600 تومان مصوب شده است و مرغ کمتر از شش ماه تاریخ مصرف در انبارهای شرکت پشتیبانی اموردام موجود نیست و قابلیت های ماندگاری آنها بسیار بالاست که درسطح فروشگاه های زنجیره ای وتعاونی مصرف و تعدادی از فروشگاه های سطح شهر برای رفاه عموم مردم استان عرضه می شود و توزیع از اول اسفند ماه سال جاری آغاز شده و تا اخر فروردین ماه 97 ادامه خواهد داشت .

علی محسن پور با اشاره به توزیع روزانه 15- 30 تن مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی اموردام تاکید کرد: در تمامی ایام تعطیلات نوروزی شرکت پشتیبانی اموردام از ساعت 9 صبح الی 13 عصر آماده ارائه خدمات به مشتریان برای تامین مصارف آنان و تعادل بخشی به بازار است .

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این زمینه گفت : برای تنظیم بازار اقلام پروتئینی در ایام پایانی سال در حدود 985 تن گوشت مرغ منجمد ، 85 تن گوشت قرمز وارداتی و برنج نیز به اندازه کافی تامین و ذخیره سازی شده است که به تدریج درسطح فروشگاه های زنجیره ای وتعاونی مصرف در سراسر استان عرضه می شود.

احمد دهقان افزود: در حال حاضر نیز با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ در بازار که ناشی از حذف مرغان تخمگذار صنعتی در تعدادی از استان‌های کشور به جهت بیماری‌های طیور می‌باشد که این امر نیزموجب کاهش تولید تخم مرغ خوراکی در سطح کشور و به تبع آن کاهش ورود تخم مرغ به استان آذربایجان غربی گردیده است، جهت تنظیم بازار تخم مرغ و حمایت از مصرف کنندگان بنا بر تصویب کارگروه تنظیم بازار، تخم مرغ بسته بندی شده به قیمت 12600 تومان در سطح فروشگاه ها ی زنجیره ای عرضه می شود

وی ادامه داد : تا کنون 142 تن تخم مرع داخلی و 54 تن تخم مرغ وارداتی در سطح استان توزیع شده و 800 کارتن نیز در حال توزیع در سطح مراکز عرضه است .

کد خبر 55549

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha