ضرورت نظارت محسوس و مستمر بر قیمت ها در سطح استان کردستان

سرویس کردستان- در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان کردستان بر ضرورت نظارت مستمر و محسوس دستگاه های ناظر و مسئول در قیمت ها در سطح استان کردستان تاکید شد.

به گزارش کرد پرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در این جلسه با بیان اینکه دستگاه های اجرایی مسئول در تعطیلات نوروزی بازرسی و نظارت مستمری بر بازار داشته باشند و مانع از افزایش قیمت کالاها و خدمات شوند، گفت: تیم های نظارتی تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری در ایام تعطیلات حضور محسوس در بازار داشته باشند تا مردم این نظارت ها را احساس کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه ها وظایف خود را در این ایام به درستی انجام دهند، افزود: اقدامات نظارتی و کنترلی ما باید در زندگی مردم و مسافران نوروزی تاثیر مثبتی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآور شد: مردم باید احساس کنند که نظارت جدی و مستمر در بحث ارائه کالا و خدمات وجود دارد و بازار در آرامش است.

به گفته وی، دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان باید مانع از هرگونه افزایش قیمت خودسرانه کالا و خدمات در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی باشند.

برقراری فضای آرام و شاد

قادری بر ایجاد فضایی آرام و شاد برای مردم و مسافران نوروزی در استان تاکید کرد و گفت: در برنامه های نوروزی باید به حفظ شعائر و ارزش های اسلامی توجه داشته باشیم.

وی به ظرفیت بالای استان از نظر جاذبه های گردشگری نیز اشاره و اظهار کرد: رسانه ها می توانند در زمینه معرفی این جاذبه ها به مسافران و توسعه گردشگری کردستان تاثیرگذار باشند.

ادامه خدمات نظارتی تا 15 فروردین

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان هم در این جلسه گفت: خدمات نظارتی این سازمان از 15 اسفند امسال آغاز شده و تا 15 فروردین سال 97 ادامه دارد.

سیدنجیب حسینی افزود: جلوگیری از افزایش کاذب قیمت ها، نظارت بر کمیت و کیفیت اجناس توزیعی و برخورد با متخلفان از جمله وظایف سازمان تعزیرات حکومتی است.

وی با بیان اینکه قضات دادگستری با بازرسان تعزیرات حکومتی در ایام تعطیلات نوروزی همکاری دارند، تاکید کرد: نیاز است سازمان صنعت، معدن و تجارت نظارت بهتری بر توزیع و فروش کالا در سطح بازارهای استان داشته باشد چرا که گزارشاتی مبنی بر توزیع ناعادلانه کالا در برخی مناطق دریافت شده است.

خدمات حمل و نقل

رئیس کمیته خدمات حمل و نقل ستاد خدمات سفر کردستان هم گفت: در ایام تعطیلات نوروزی، 157 دستگاه اتوبوس، 909 دستگاه مینی بوس، 875 دستگاه سواری، چهار هزار و 45 راننده در بخش حمل مسافر و 11 هزار و 138 راننده در بخش حمل کالا آماده ارائه خدمات به مسافران و مهمانان نوروزی در این استان هستند.

البرز حسینی با اشاره به اینکه امسال نرخ بلیط های نوروزی افزایش نیافته است، افزود: در بخش راهداری نیز 23 واحد راهدارخانه در کردستان در ایام نوروز فعال است ضمن آنکه 350 دستگاه ماشین آلات و 450 نفر راهدار نیز در این بخش آماده ارائه خدمات هستند.

خدمات امداد و نجات

رئیس کمیته خدمات امداد و نجات ستاد خدمات سفر کردستان هم در این جلسه به وجود 31 پایگاه ثابت، سیار و موقت سازمان جمعیت هلال احمر در جاده های استان در ایام تعطیلات نوروزی اشاره و اظهار کرد: روزانه 200 امدادگر از 25 اسفند امسال تا 15 فروردین سال آینده به مسافران خدمات می دهند. به گفته حسن خدابنده لو، 25 پایگاه جوانان هم به صورت داوطلبانه در مبادی ورودی و خروجی استان راهنمای مسافران نوروزی خواهند بود.

کد خبر 55543

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha