جمع آوری 198 نفر متکدی  و ساماندهی 111 نفر بی سرپناه در سنندج

سرویس کدرستان- مدیر مرکز جمع‌آوری متکدیان شهرداری سنندج از جمع آوری و ساماندهی ۱۹۸ متکدی در ۹ ماهه امسال در این شهر خبرداد و گفت: 111 نفر بی سرپناه و کارتون خواب هم در این شهر ساماندهی شدند.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج با بیان اینکه تگدی گری یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که جامعه را با تهدید مواجه ساخته و از دیدگاه قانون هم جرم محسوبمی‌شود، گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مقابله باپدیده ناهنجار تکدی گری، این شهرداری به‌صورت منظم نسبت به اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در سطح شهر اقدام می‌کند.

صلاح‌الدین وکیلی با بیان اینکه از این تعداد متکدی جمع‌آوری‌شده 97 نفر مرد و 101 نفر هم زن بودند، گفت: در راستای ساماندهی متکدیان جمع‌آوری‌شده 127 متکدی با اخذ تعهد مینی بر ترک تکدی گری از مرکز ترخیص شدند. 36 نفر از متکدیان جمع‌آوری در سالجاری از شهرها و استان‌های دیگر وارد سنندج شدند بودند که پس از جمع‌آوری به محل سکونتشان انتقال داده شدند.

وکیلی گفت : 19 کودک متکدی هم امسال از سطح معابر و تقاطع‌های سطح شهر جمع‌آوری شدند که پس از گرفتن تعهد از والدین آنها تحویل خانواده‌هایشان داده شدند.

وی از معرفی 12 متکدی متخلف به مراجع قضایی خبر داد و افزود : این افراد برای چندمین بار اقدام به تکدی گری می‌نمودند که جهت تعیین وضعیت به مراجع قضایی معرفی شدند.

وکیلی گفت: 2 نفر از متکدیان جمع‌آوری‌شده در سالجاری جهت حمایت مالی به سازمان بهزیستی و دو نفر هم با توجه به اینکه معتاد بودند به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند.

مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج اظهار داشت : با شروع فصل سرما در سالجاری 111 نفر از افراد بی‌سرپناه و کارتن‌خواب از سطح شهر جمع‌آوری شدند و شبانه در این مرکز اسکان داده شدند.

کد خبر 52414

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha