زلزله هیچ آسیبی به سدها و تاسیسات آبی کردستان وارد نکرده است

سرویس کردستان- شرکت آب منطقه ای کردستان در اطلاعیه ای اعلام کرد طبق بررسی های انجام شده زلزله شامگاه یکشنبه، هیچ آسیبی به سدها و تاسیسات آبی در این استان وارد نکرده است.

به گزارش کردپرس، در اطلاعیه ای آمده است تمام سدها و تاسیسات آبی استان کردستان متعاقب زلزله شدید، سالم بوده و هیچگونه خسارتی متوجه این تاسیسات نشده است.
طبق این اطلاعیه کمیته مدیریت بحران این شرکت به صورت فعال و در حالت در آماده باش است و این شرکت همچنین آمادگی خود را برای کمک به رفع مشکلات حوزه آب استان کرمانشاه اعلام کرده است.
هم اکنون در استان کردستان 34 طرح سد مخزنی شامل 9 طرح در حال بهره برداری، 11 طرح اجرایی و 14 طرح مطالعاتی وجود دارد.
کردستان با مساحت 29 هزار کیلومتر مربع دارای حجم بارشی معادل 13.2 میلیارد متر مکعب در سال (3.1 درصد کل بارندگی کشور) و 17 رودخانه دائمی و 24 رودخانه فصلی با حجم منابع آب سطحی 4.3 میلیارد مترمکعب(6.6 درصد روان آبهای کشور) بوده و دارای سه حوضه آبریز درجه یک کشور است.
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7 و 2 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
این زمین لرزه در 5 کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.

کد خبر 48215

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha