صنعتگران کردستانی افتخار جامعه ایران هستند

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وجود صنعتگران توانمند و پیشکسوت کردستانی را افتخار جامعه ایران اسلامی دانست.

به گزارش کرد پرس، علی دارابی در بازدید از غرفه کردستان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، گفت: صنایع دستی کردستان دارای تنوع بسیار بالایی برخاسته از فرهنگ، آداب و رسوم و طبیعت این استان است.

وی اظهار کرد: باید ظرفیت ها و توانمندی های حوزه صنایع دستی و گردشگری کردستان به‌ درستی در سطح کشور و جهان معرفی شود.

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: امیدواریم در این نمایشگاه با تبادل تجربه بین گردشگران، صنعتگران، فعالان تخصصی، برگزارکنندگان و مسئولان بخش های مختلف شاهد توسعه پایدار گردشگری در کشور باشیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان نیز در حاشیه این بازدید، بیان کرد: بالا رفتن سطح آگاهی و اطلاعات در زمینه گردشگری و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های اکوتوریسم استان از مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه است.

منصور مهرزاد ادامه داد: به منظور معرفی تولیدات و آثار هنرمندان و صنعتگران استان کردستان، ۱۲ غرفه شامل رشته های نازک کاری، ارغوان بافی، میناکاری، قلم زنی، سفال گری، البسه محلی و ... در سالن هشت نمایشگاه در فضایی به مساحت ۱۲۳ مترمربع برپا شده است.

وی یادآور شد: همچنین در این نمایشگاه با جانمایی چهار فضای اختصاصی در غرفه اصلی استان کردستان در سالن ۳۸ نمایشگاه بین المللی، تولیدات شهر جهانی کلاش و روستاهای ملی گلیم بافی، شال بافی و شهر خلاق موسیقی به صورت ویژه معرفی می شود.

گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته روز سه شنبه ۱۸ بهمن‌‌ ماه سال جاری افتتاح و به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه دارد.

کد خبر 42510

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha