گزارش فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران درباره نقض حقوق رسانه ها در اقلیم کردستان

سرویس جهان- بر اساس گزارش فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران جهان، در سال 2022 مجموعا  158 مورد نقض حقوق رسانه ها و روزنامه نگاران در اقلیم کردستان عراق ثبت شده است.

به گزارش کردپرس، فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران در گزارش سالانه خود از افزایش موارد نقض حقوق رسانه ها و روزنامه نگاران در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

بر اساس گزارش این نهاد در سال 2022، طی سال گذشته روزنامه نگاران و رسانه های این منطقه با 158 مورد آزار، بازداشت و مسدود شدن دفاتر رسانه ای مواجه شده اند.

فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران گزارش داد در سال گذشته 19 فعال رسانه ای در اقلیم کردستان بازداشت شدند، از پخش و انتشار 20 رسانه جلوگیری شد و 10 مورد حمله و توهین به رسانه و رزونامه نگار ثبت شده است. همچنین 10 مورد تهدید رسانه ها اتفاق افتاد و ملزومات رسانه ای 7 خبرنگار نیز ضبط شده است.

بیشترین نقض حقوق روزنامه نگاران و رسانه های اقلیم کردستان در استان اربیل، مرکز اقلیم کردستان با ثبت 21 مورد گزارش شده و استان سلیمانیه با 18 مورد در رتبه دوم قرار دارد.

آنتونی بلینگر، مدیر کل فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران با محکوم کردن این حملات از دولت اقلیم کردستان خواسته است به تهدید، بازداشت و ایجاد مانع برای فعالیت خبرنگاران پایان دهد.

کد خبر 42242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha