در مقابل هرگونه حمله آماده‌ایم و اجازه سقوط کوبانی را نخواهیم داد

سرویس سوریه - مظلوم عبدی فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) در گفتگویی اعلام کرد که SDF آمادە مقابله با هرگونه حمله‌ای است و هرگز اجازه سقوط کوبانی را نخواهد داد.

به گزارش کردپرس، مظلوم عبدی فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) در گفتگویی تاکید کرد که نیروهای SDF آماده مقابله با هرگونه حمله ناگهانی ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه هستند.

عبدی در گفتگویی با شبکه الحدث اعلام کرد که مذاکرات آنها با تمامی طرف‌ها به این نتیجه ختم شده‌اند که احتمال عملیات نظامی ترکیه در کوبانی وجود دارد.

عبدی گفت: اگر ترکیه بخواهد به منبج و تل‌رفعت حمله کند، نیروهای دولت سوریه و نیروهای دیگر مانع این حمله می‌شوند. اما در صورت حمله ترکیه به کوبانی آن نیروها مانع این حمله نخواهند شد.

عبدی به این نکته نیز اشاره کرد که SDF درباره موضوعات نظامی و امنیتی در ارتباط دائم با دولت سوریه است و میان آنها هماهنگی وجود دارد و از دولت سوریه نیز خواسته‌اند که با حملات ترکیه مقابله کند اما آنها تاکنون هیچ پاسخی به این درخواست نداده‌اند.

عبدی آشکار ساخت که دوازده هزار نیروی نظامی سوریه در کوبانی حضور دارند و وظیفه آن نیروها دفاع از خاک سوریه است.

عبدی هرگونه اطلاع از میزان آمادگی ارتش سوریه در صورت حمله ترکیه به کوبانی را رد کرد، همچنین اشاره کرد که بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه قبلا اعلام کرده‌است که نیروهای سوریه در جاهایی که حضور دارند، خواهند جنگید.

عبدی تاکید کرد که آنها آماده مقابله با هر حمله‌ای هستند و گفت،: «آمادگی ما برای مقابله با هر حمله‌ای کافی است و ما در کوبانی خواهیم جنگید و اجازه سقوطش را نمی‌دهیم.»

عبدی در خصوص عواقب حملات ترکیه نیز هشدار داد و گفت: «جنگی بزرگ روی خواهد داد که باعث ویرانی می‌شود اما ترکیه به اهدافش نخواهد رسید و همه از این مقابله ضرر خواهند کرد».

عبدی معتقد است که دو هدف ترکیه از عملیات نظامی در کوبانی یکی متصل نمودن مناطق تصرف‌شده توسط ترکیه به هم و دیگری ادامه تصرف خاک سوریه است.

در خصوص موضع واشنگتن و مسکو نسبت به عملیات نظامی ترکیه نیز، عبدی اشاره کرد که از طرف‌های آمریکایی و روسی خواسته‌اند که آسمان سوریه را ببندند.

وی معتقد است که باز بودن آسمان سوریه رضایت آمریکا و روسیه را از حمله ترکیه نشان خواهد داد.

مظلوم عبدی در مورد آینده مدیریت خودگردان نیز گفت: «یک برنامه سیاسی آماده با دولت سوریه دارند و از دولت سوریه خواسته‌اند رضایت خود را از این برنامه اعلام کند.»

عبدی اشاره کرد که آنها دو هدف اصلی در منطقه دارند: اول به رسمیت شناخته‌شدن مدیریت خودگردان از لحاظ قانونی و دوم اینکە، SDF و نیروهای امنیت داخلی (آسایش) مسئولیت مسائل نظامی و امنیتی منطقه را زیر نظر ارتش سوریه در دست بگیرند.

کد خبر 41965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha