رهبر MHP خواستار انحلال HDP شد

سرویس ترکیه – نخستین موج های انفجار استانبول به HDP رسید و رهبر حزب ملی گرای افراطی MHP خواستار انحلال این حزب شد.

به گزارش کردپرس، دولت باغچلی رهبر حزب ملی گرای افراطی حرکت ملی (MHP) وشریک ائتلافی حزب حاکم ترکیه در پی انفجار مرگبار استانبول، که حکومت ترکیه ادعا می کند توسط حزب کارگران کردستان (PKK) طراحی و اجرا شده است، یک بار دیگر انحلال حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) را خواستار شد.

ببه نوشتۀ روزنامۀ حریت، باغچلی HDP و نمایندگان آن را «تروریست» و «جدایی طلب» خواند و گفت: «ما نمی خواهیم جدایی طلبان را در پارلمان ببینیم. ما نمی توانیم بایستیم و تروریست ها را نگاه کنیم. ما نمی توانیم حتی یک ثانیه HDP را تحمل کنیم که تروریست جذب می کند و با پروپاگاندای آنچه کردستان می خوانند، صبر ما را لبریز کرده است.»

باغچلی همچنین به حزب جمهوری خواه خلق (CHP) نیز حمله کرد و از این حزب خواست «از ترور فاصله بگیرد.» نزدیک شدن HDP به CHP و ائتلاف 6 حزب اپوزیسیون تهدیدی برای ائتلاف حاکم در انتخابات پیش رو خواهد بود.

گفتنی است، پرونده انحلال HDP پس از ماه ها همچنان در جریان است و ائتلاف حاکم با دلایل و اسنادی که از سوی نهادهای حقوقی بی طرف مورد تردید قرار گرفته است، برای انحلال این حزب تلاش می کنند. علاوه بر این، پس از انفجار استانبول و متهم کردن PKK و یگان های مدافع خلق (YPG) به دست داشتن در آن، انتظار می رفت که فشار بر HDP و حملات به این حزب نیز افزایش یابد.

کد خبر 39527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha