سهم صادرات استان کردستان از کل صادرات کشور 79 دهم درصد است

معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ارزش سهم صادرات استان کردستان از کل صادرات کشور 79 دهم درصد است.

به گزارش کرد پرس، طه سمیعی با بیان اینکه در تقویم روز شمار کشور 29 مهر ماه به عنوان روز ملی صادرات نامگذاری شده است، گفت: صادرات غیرنفتی در توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور جایگاه ویژه ای داشته و ایفاگر نقش تلاشگران عرصه تجارت جهانی در توسعه صادرات غیرنفتی کش است.

وی اظهار کرد: به همین جهت هر ساله در این روز با حضور مقامات کشوری و استانی و فعالان اقتصادی، از صادرکنندگان ممتاز و نمونه تقر به عمل می آید.

معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به میزان صادرات از طریق مرزهای استان کردستان در 6 ماهه اول سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت 403 میلیون دلار معادل 845 هزار تن انواع کالا صادر شده است.

سمیعی به کالاهای صادراتی اشاره کرد و ادامه داد: محصولاتی کشاورزی مانند هندوانه، گوجه فرنگی زراعی و گلخانه ای، تراکتور کشاورزی با قدرت بیش از 110 قوه اسب بخار، بستنی و سایر محصولات صنعتی صادر شده است.

وی با بیان اینکه عمده صادرات ایران به کشور عراق است، یادآور شد: علاوه بر کشور عراق، کشورهای افغانستان، سوریه، روسیه و ارمنستان دیگر کشورهای هدف صادرات کشور ایران هستند.

معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان در پایان سخنان خود بیان کرد: ارزش سهم صادرات استان کردستان از کل صادرات کشور 79 دهم درصد است که باید تولیدکنندگان تلاش کنند، با تولید کالاهای با کیفیت سهم خود را از این میزان بالا ببرند.

کد خبر 39066

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha