اختصاص 150 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه زيرساخت هاي مرز باشماق

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كردستان گفت: غير از اعتبارات قابل توجه هزينه اي، 150 ميليارد ريال اعتبار عمراني نيز به منظور توسعه زيرساختي مرز بين المللي باشماق مريوان اختصاص داده شده است.

به گزارش کرد پرس، ارسلان ازهاری در جریان بازدید از برخي پروژه هاي شهرستان مريوان، گفت: منطقه مریوان ظرفيت هاي بالايي در توليدات دامي و باغي دارد و با توجه به اينكه بخشي از رودخانه هاي تامين كننده آب سد آزاد از اين منطقه سرچشمه مي گيرد، ضرورت دارد در ميزان تخصيص آب به اين منطقه تجديد نظر شود.

وي همچنين در بازديد از پروژه راه روستايي پيرخضران در منطقه كوماسي مريوان، اظهار كرد: در فروردين ماه سال جاري اين پروژه كلنگ زني شده و اكنون بخشي از آن آماده اسفالت است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كردستان از برگزاري جلسه اي با حضور كارشناسان جهاد كشاورزي و آب منطقه اي به منظور بررسي اين موضوع در آينده خبر داد و افزود: اين منطقه ظرفيت و پتانسيل بالايي در حوزه توليد دارد و تخصيص آب كشاورزي از محل كاسه سد آزاد بايد افزايش يابد.

ازهاري بر اهتمام ويژه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به منظور تكميل عمليات بهسازي و آسفالت راه روستايي اين مسير از منابع اعتباري مختلف تاكيد كرد و ادامه داد: تامين زيرساخت هاي توسعه و سرمايه گذاري در اين منطقه مورد توجه است.

وی از پل گاران در منتهي اليه جاده جديد سنندج – مريوان نیز بازديد کرد و یادآور شد: بر اساس وعده مشاورين و پيمانكاران پروژه اين پل ظرف چند ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد و تاثير بسزايي در كاهش ترافيك و رفع نقطه حادثه خيز تقاطع سنندج – مريوان – سقز دارد.

بخش سرشيو مريوان از ديگر بخش هايي بود كه رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کردستان در جريان سفر به شهرستان مريوان از آن بازديد و در جريان اين بازديد بر ضرورت توجه بيشتر به اين بخش تاكيد كرد.

ازهاري بیان کرد: برخي از راه هاي روستاهاي اين مسير كه طول كمي دارند در دست بازسازي و آسفالت بوده و در سال جاري به بهره برداري مي رسند.

وی از پلاتو تاتر شهرستان مريوان نيز بازديد کرد و گفت: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اين پروژه فرهنگي را به بخش خصوصي واگذار کرده و سازمان مديريت و برنامه ريزي در چهارچوب قوانين از حضور سرمايه گذاران در اين حوزه استقبال مي كند.

کد خبر 38671

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha