مرگ زندانی سیاسی کرد در زندان اورفا

سرویس ترکیه - بازو ییلماز زندانی سیاسی کرد که به دلیل شرایط سخت زندان دچار بیماری شده بود، در زندان اورفا درگذشت.

به گزارش کردپرس، بازو ییلماز زندانی سیاسی 67 ساله کرد، شهردار اسبق گوگان علیا و عضو شورای شهر خلفتی اورفا، پس از تحمل مدت ها بیماری در زندان، جان خود را از دست داد.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، ییلماز در زمان عضویت در شورای شهر خلفتی در 12 دسامبر 2016 به اتهام عضویت در کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) بازداشت و پس از آن در دادگاهی که در سال 2018 برگزار شد به اتهام عضویت در سازمان تروریستی به 9 سال زندان محکوم شد.

ییلماز که مدت ها بود به دلیل تحمل شرایط سخت و غیر بهداشتی در زندان از بیماری انسداد ریه رنج می برد و امکان درمان در زندان را نداشت، با گزارش سازمان پزشکی قانونی ترکیه در زندان ماند. شکایت به دادگاه قانون اساسی ترکیه نیز رد شد و کاری از پیش نبرد و ییلماز در زندان با یک دستگاه اکسیژن به زندگی ادامه داد.

خواهر ییلمار گُزل سرچه مدتی پیش در 4 آوریل با بیان این که «اگر بازو قرار است بمیرد بگذارید در خانه اش بمیرد» خواستار آزادی او شده بود.

ییلماز سر انجام روز گذشته پنجشنبه 19 آگوست در زندان شماره 2 اورفا جان خود را از دست داد.

پیکر ییلماز صبح امروز از سوی پزشکی قانونی اورفا به خانواده اش تحویل داده شد. پیکر ییلماز قرار است برای خاکسپاری به زادگاهش گوگان از توابع خلفتی اورفا منتقل شود.

کد خبر 37133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha