پیام وزیر خارجه به اجلاس منطقه ای وحدت در سنندج/  دشمنان همچنان نقشه شوم تفرقه‌افکنی را دنبال می‌کنند

سرویس کردستان- وزیر امور خارجه کشورمان گفت: دشمنان با برنامه چندلایه و پیچیده با هدف تجزیه کشورهای اسلامی به هر نوع توطئه‌ای دست زدند که نمونه آن ترور سردار سلیمانی و سردار ابومهدی المهندس فرماندهان مقاومت بود.

به گزارش کرد پرس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در یک سخنرانی ضبط‌ شده در اولین اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی در سنندج اظهار کرد: از اقدام مجمع جهانی تقریب مذاهب در برگزاری نشست‌های منطقه‌ای با هدف رسیدن به وحدت امت اسلامی در این دنیای طوفان‌زده و پر از مشکلات تقدیر می‌کنیم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای بزرگ مقاومت اسلامی از جمله شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، گفت: اطمینان دارم در ادامه این نشست، علما، اندیشمندان و صاحب‌نظران دو کشور ایران و عراق و همچنین استان‌های کردنشین ما در ایران اسلامی پیرامون وحدت اسلامی تاکیدات و ایده‌های مهم خود را بیان می‌کنند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: وحدت بین شیعه و سنی و وحدت امت اسلامی همواره مورد تاکید امام خمینی(ره) و همچنین مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری در جمهوری اسلامی ایران قرار داشته و دارد.

وی با اشاره به توطئه‌ها و شیطنت‌های دشمنان اسلامی گفت: دشمنان وحدت اسلامی را در منطقه و جهان اسلام مورد هدف قرار داده‌اند.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: دشمنان با برنامه چندلایه و پیچیده با هدف تجزیه کشورهای اسلامی به هر نوع توطئه‌ای دست زدند که نمونه آن ترور سردار سلیمانی و سردار ابومهدی المهندس فرماندهان مقاومت بود.

وی گفت: توطئه دشمنان به برکت الهی ناکام ماند اما پیگیری این نقشه شوم توسط دشمنان اسلام همچمنان ادامه دارد و ایجاد تفرقه در بین مسلمانان از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای برای ایجاد شک و شبهه در نسل جوان به شدت دنبال می‌شود.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: علمای بزرگ اسلامی اعم از شیعه و سنی همواره نسبت به این تهدیدات توجه و روشنگری لازم را دارند.

وی توسعه تروریست تکفیری را از دیگر اهداف دشمنان دانست و گفت: ارائه چهره‌ای نادرست از اسلام رحمانی پیامبر مکرم اسلامی و تصویر نادرست ارائه دادن از رسالت پیامبر عظیم‌الشان اسلام و تشکیل و حمایت از گروه افراطی داعش از اهداف اصلی دشمنان اسلام است.

وی اظهار کرد: توطئه دیگر دشمنان در جهان اسلام تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است که ما ارتباط و عادی‌سازی روابط با اسرائیل را به شدت محکوم می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: بیش از دو دهه گذشته همواره شاهد این ایده از زبان رهبر انقلاب هستیم که به موضوع فلسطین تاکید دارند و ما در دستگاه دیپلماسی تلاش واحدی را دنبال کردیم که یک طرح سیاسی برای حل مشکل فلسطین به جهان ارائه شود.

وی با بیان اینکه مبنای این طرح برگزاری رفراندوم بین ساکنان اصلی و اصیل فلسطین است، عنوان کرد: در بخش اول این طرح با کمک سازمان ملل و کشورهای عضو، یک صندوق مالی برای برگزاری این رفراندوم تشکیل می‌شود و در گام دوم، سرشماری ساکان اصلی فلسطین از فلسطینی‌های اصیل در سرزمین‌های اشغالی، اردوگاه‌ها و سراسر جهان انجام می‌شود.

وی گفت: در قالب این طرح و با برگزاری رفراندوم و روی کار آمدن نمایندگان منتخب مردم برای آینده فلسطین تصمیم‌گیری خواهند کرد.

امیر عبداللهیان با بیان اینکه ایده بلند پروازانه صهیونیست برای حکومت از نیل تا فرات به دیوارهای بلند پیرامون سرزمین‌های اشتغالی به کابوس برای آنها تبدیل می‌شود، گفت: مقاومت وعده الهی است که به نتیجه می‌رسد چه دیگران برای دستیابی به این مهم در کنار ایران تلاش کنند، چه همراه نباشند، نتیجه مقاومت پیروزی به نفع مسلمانان فلسطین خواهد بود.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی اولین کشوری است که عراق بعد از صدام را به رسمیت شناخت، ما امنیت عراق را امنیت جمهوری اسلامی می‌دانیم و از عراق توسعه یافته و برادر حمایت خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ایران اظهار کرد: با تلاش جمهوری اسلامی در کنار دبیرکل سازمان ملل شاهد آتش‌بس در یمن خواهیم بود.

وی در ادامه عنوان کرد: از تشکیل دولتی فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان هم حمایت می‌کنیم و معتقدیم همه نمایندگان اخوان افغانستان با داشتن یک دولت یکپارچه، آینده‌ای خوب را برای این کشور رقم می‌زنند.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همزمان با این نشست منطقه‌ای وحدت در سنندج شاهد برگزاری نشست سه ‌جانبه بین روسای جمهور اسلامی ایران، ترکیه و روسیه در تهران هستیم، عنوان کرد: در این نشست تلاش می‌کنیم ضمن تصمیمات مناسب در حوزه تحقق امنیت غذایی و غیره مانع وقوع جنگ جدید بین سوریه و ترکیه شویم.

کد خبر 35760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha