راه اندازی اتاق های بازرگانی «اورامانات» و «قصرشیرین» جهشی در توسعه کرمانشاه ایجاد می کند

سرویس کرمانشاه _ دکتر فرشید نمامیان گفت: با توجه به موقعیت تجاری بسیار ممتاز قصرشیرین و اورامانات، با راه اندازی اتاق های بازرگانی جدید در این دو حوزه، شاهد یک جهش چشمگیر در کیفیت و ارتقای مناسبات تجاری منطقه خواهیم بود.

این استاد دانشگاه در گفتگو با کردپرس عنوان کرد: برابر با تبصره 1 ماده 4 قانون اتاق بازرگانی ایران، استان ها با توجه به ظرفیت های منطقه ای می توانند همزمان چند اتاق بازرگانی داشته باشند.

وی افزود: هم اکنون استان خوزستان دارای 3 اتاق بازرگانی در اهواز، آبادان و خرمشهر است و استان اصفهان نیز دو اتاق بازرگانی در شهرهای اصفهان و کاشان دارد ولی استان کرمانشاه با وجود برخورداری از پتانسیل های لازم، تاکنون از فعال کردن این ظرفیت مهم غفلت کرده است.

دکتر نمامیان تاکید کرد: قصرشیرین و اورامانات هر دو از ظرفیت مرزهای متعدد رسمی، منطقه ویژه اقتصادی (قصرشیرین) و بازرگانان توانمند و فعال، برخوردار هستند و کاملا از توانایی راه اندازی اتاق های بازرگانی مستقل برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی این اتاق های جدید موجب ایجاد یک انگیزه و تحرک بالای اقتصادی در حوزه تجاری استان کرمانشاه می شود و توسعه منطقه غرب کشور را در پی دارد.

کد خبر 341333

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha