ترغیب شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه گذاری بیشتر در اقلیم کُردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - دیوید کوپلی، دستیار وزیر امور خارجه‌ آمریکا در امور عراق، ذر دیدار با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان بر ترغیب شرکت‌های آمریکایی برای سرمایهگذاری بیشتر در اقلیم کُردستان تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان 24، مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کُردستان ، روز سه‌شنبه 15 مهرماه ۱۳۹۹ در دیدار با دیوید کوپلی، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور عراق، اوضاع عراق و منطقه و توسعه‌ روابط اقلیم کردستان و آمریکا را مورد تبادل‌نظر قرار دادند.
در این دیدار که با حضور روبر والر سرکنسول آمریکا در اقلیم کُردستان انجام گرفت، دستیار وزیر خارجه‌ آمریکا در امور عراق بر آمادگی کشورش برای توسعه‌ روابط با اقلیم کُردستان مخصوصا در ابعاد بازرگانی و ترغیب شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه گذاری بیشتر در اقلیم کُردستان تأکید کرد.
وی با اشاره به برگزاری کنفرانسی بازرگانی در این راستا در آیند‌ه‌ی نزدیک، گفت: برای سرمایهگذاری آمریکا در عراق و اقلیم کُردستان امکانات خوبی وجود دارد.
نخست وزیر اقلیم کُردستان نیز در این دیدار تصریح کرد که توسعه‌ اقتصاد چند محصولی از اولویت‌های کابینه‌ نهم دولت اقلیم کُردستان است و در این راستا به توسعه کشاورزی و حفظ منابع داخلی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی کمک خواهیم کرد.
نخست‌وزیر اقلیم کردستان همچنین بر اهمیت حل مشکلات میان اقلیم کُردستان و دولت فدرال مرکزی به عنوان فاکتوری اساسی برای ایجاد ثبات در عراق و منطقه تأکید کرد.

کد خبر 330236

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha