تنها 11.2 درصد اراضی کشاورزری کردستان آبی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از یک میلیون و 217 هزار هکتار اراضی کشاورزی در کردستان  تنها 126 هزار هکتار آن آبی و مابقی دیم است.

به گزارش کرد پرس، پیمان اسکندری در جلسه احیای دریاچه ارومیه که با حضور نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و مشاور معاون وزیر در امور زراعت برگزار شد، گفت: استان کردستان حوزه آبریز استان های همجواری است که بیش از کردستان اراضی آنها آبی است و این در حالی است که تنها 11.2 درصد اراضی کشاورزری این استان آبی است.

وی با تاکید بر اینکه صرفه جویی و بهره وری آب در بخش کشاورزی کردستان بهتر از استان های دیگرکشور انجام شده است، افزود: تولید ثروت و اشتغال زایی در کردستان به شدت به بخش کشاورزی وابسته است و باید این بخش به صورت ویژه تری توجه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: بهترین حوزه برای جبران کمبودها، ایجاد اشتغال و مبارزه با مشاغل کاذبی چون کولبری در کردستان، توسعه و حمایت همه جانبه از بخش کشاورزی است.

اسکندری ادامه داد: بحث تخصیص و آبی کردن اراضی دیم استان یک چالش بزرگ در بخش کشاورزی است که استاندار کردستان هم به جد پیگیر آن است.

وی یادآور شد: در صورت 2 برابر شدن اراضی آبی، بیشتر مشکلات اقتصادی و اشتغال زایی در کردستان حل خواهد شد و شاهد توسعه همه جانبه خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از مشاور معاون وزیر در امور زراعت خواست که کردستان در برنامه 5 ساله وزارت جهاد کشاورزی به صورت ویژه دیده شود و در روند تامیت اعتبار و تخصیص منابع لازم برای توسعه اراضی آبی بیشتر حمایت شود.

اسکندری بیان کرد: اقتصاد استان کردستان وابسته به بخش کشاورزی است و باید برنامه های توسعه ای در بخش کشاورزی کردستان به صورت ویژه حمایت شود.

کد خبر 32693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha